Młodzi karatecy zdobyli 6 medali

Międzyszkolny turniej karate fot.: UM

Młodzi karatecy z Lutyni, Miękini i Środy Śląskiej wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Karate Budokan Cup. Wszyscy świetnie się spisali i zdobyli 6 medali.

W zawodach startowało 180 zawodników z różnych sekcji karate na Dolnym Śląsku. Swoje konkurencje wygrali Patryk Dul i Kacper Torończak. Srebrne medale zdobyli Jakub Szybiak oraz Michał Dziedzicki. Brązowe wywalczyli Wojciech Moczulak oraz Sebastian Hellon. Zwycięzcy musieli stoczyć po minimum 5 walk. Turniej był ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Polski, które odbędą się za tydzień w Karpaczu.

- Podopieczni senseia (trenera) Bogusława Boczniewicza (3 DAN) zdobyli 2 złote medale, 2 srebrne i 2 brązowe – mówi jeden z organizatorów.

Bezpośrednio po turnieju Budokan cup zorganizowano ogólnopolski Turniej Karate Dolny Śląsk Open, w którym startowało 130 zawodników. Karatecy z powiatu średzkiego wywalczyli 4 medale. Złoty medal zdobył Wiktor Witkowski, który wygrał bezapelacyjnie kata żaków po drodze staczając 5 walk.