Udane zawody naszych zapaśników

Dawid Kareciński V-ce Mistrz Świata.JPG fot.: Hirek Kuryś

W dniach 5-6 kwietnia w Kostrzynie nad Odrą odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów w Zapasach.

W zawodach startowało 251 zapaśników w wieku od 15-20 lat reprezentujących 44 ekipy sportowe. Oprócz polskich sportowców brały udział również drużyny z Danii, Białorusi, Holandii, Litwy, Ukrainy i Czech. W mistrzostwach uczestniczył także Śląsk Wrocław, który wywalczył sobie tytuł miedzynarodowego mistrza kadetów.

Drużyna zdobyła aż 4 medale w tym 2 złote. Brązowe krążki uzyskali Bartłomiej Klimek z Tygrysów Smolec i Michał Perkowski ze Śląska Wrocław. Obaj zawodnicy dominowali w decydujących pojedynkach o medal. Bartek pokonał Czecha 8:0 przez przewagę techniczną, natomiast Michał pokonał Litwina. Złoto zdobył dla nas Norbert Daszkiewicz ze Śląska Wrocław, który w pięknym stylu pokonał wszystkich swoich rywali.

Największą uwagę przykuł mistrz Europy Dawid Klimek z Tygrysów Smolec, który wszystkie swoje pojedynki zakończył przed czasem, natomiast w walce finałowej zdeklasował reprezentanta Białorusi 10:0, dzięki temu zapewnił sobie złoty medal i uczestnictwo w Mistrzostwach Europy w Katowicach, które odbędą sie w czerwcu.

Trenerami zawodników są Leszek Użałowicz i Hieronim Kuryś oraz Krzysztof Mudrecki.