Średzcy karatecy mistrzami Europy

Medale średzkich karateków fot.: Bogusław Boczniewicz

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W dniach 24-25 maja w poznańskiej hali Arena odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Shotokan FSKA. Po raz kolejny sukcesy odnieśli średzcy karatecy.

W pierwszym dniu mistrzostw o medale walczyli zawodnicy i zawodniczki poniżej 16 roku życia. Doskonale spisali się w nich karatecy ze Środy Śląskiej. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli dwa medale. Złoto w gronie ośmiu drużyn w konkurencji kata drużynowego chłopców 9-10 lat wywalczyli Patryk Dul, Michał Dziedzicki oraz Jakub Szybiak. Srebrny medal w kata drużynowym chłopców ( kat. 13-14 lat), gdzie startowało siedem ekip zdobyli Bartłomiej Babiński, Kacper Mikołajczyk i Wiktor Witkowski.

Bardzo dobre piąte miejsce w stawce 34 zawodników w kata indywidualnym chłopców 9-10 lat przypadło Patrykowi Dulowi. Również piątą lokatą wśród 24 karateków w kata indywidualnym chłopców 13-14 lat może poszczycić się Bartłomiej Babiński.

Łącznie w mistrzostwach wystartowało około 650 zawodników z 12 państw.