OSP rywalizowały ze sobą podczas zawodów

Zawody w Sobótce fot.: powiatwrocławski.pl

W Sobótce zostały zorganizowane zawody sportowo - pożarnicze dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Brało w nich udział 150 osób, które reprezentowały 8 gmin powiatu

W turnieju wystąpiło 7 drużyn męskich, 2 drużyny kobiece, 1 drużyna Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt oraz 4 drużyny Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców. Druhny i druhowie podczas zawodów zmagali się ze sobą w dwóch kategoriach. W sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami oraz w ćwiczeniach bojowych.

W klasyfikacji końcowej spośród zespołów męskich pierwsze miejsce przypadło OSP Rzeplin. Drugie dla OSP Św. Katarzyna, a trzecie dla OSP Pustków Żurawski.

Spośród drużyn kobiecych na najwyższym miejscu podium stanęły zawodniczki z OSP Borowa, na niższym, zajmując drugie miejsce stanęło OSP Św. Katarzyna.

W MDO Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych  klasyfikacja wyglądała następująco: Dziewczęta 15 – 18 lat - I miejsce OSP Chrząstawa Wielka, Chłopcy 15-18 lat – I miejsce OSP Św. Katarzyna, Chłopcy 12 – 15 lat: I miejsce OSP Św. Katarzyna, II miejsce OSP Rzeplin, III miejsce OSP Pasikurowice.