Kajakarz z Malczyc piąty na mistrzostwach w Poznaniu

Piotr Mazur fot.: ug

Piotr Mazur – kajakarz z Malczyc zajął wysokie piąte miejsce w finale A na Mistrzostwach Polski Seniorów w Poznaniu.

Turniej zorganizowano na torze regatowym. W barwach Zawiszy Bydgoszcz wystartował pochodzący z Malczyc Piotr Mazur. W konkurencji K – 1 200 m Piotr zajął wysokie piąte miejsce w finale A. Rywale na podium wyprzedzili go zaledwie 0,4 sekundy. Pierwszy był Denis Ambroziak z Olsztyna. Na drugim Bartosz Jonkisz (AZS AWF Gorzów), a trzeci Sebastian Szypuła (Zawisza Bydgoszcz).

Dużo szczęśliwsza dla Piotra Mazura okazała się sztafeta K – 1 4x 200m, którą popłynął w składzie: Sebastian Szypuła, Piotr Mazur, Piotr Siemionowski, Paweł Szandrach. Zespół z Zawiszy zajął pierwsze miejsce wyprzedzając zawodników AZS AWF Gorzów oraz KSC Olsztyn.