Pierwsze podium dla 10-letniego Damiana Mazurka z Wilkszyna

Zawody na poznańskim kartodromie fot.: Media4U

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Młody zawodnik po raz pierwszy stanął na podium, a wygraną zadedykował swojemu byłemu opiekunowi. Wzruszenia nie krył ojciec Pawła wręczający Damianowi nagrodę.

Zmagania dziewiątej rundy dziesięciolatek zaczął od czasówki, w której uzyskał siódmy najlepszy czas okrążenia. W półfinale wypadł gorzej, dojeżdżając do mety jako dziesiąty. Prawdziwie profesjonalną jazdą pochwalił się w finale. Po bardzo dobrym starcie młody kierowca szybko przemykał przez stawkę. Metr za metrem zbliżał się do lidera wyścigu, ostatecznie kończąc bieg na 2 miejscu ze stratą do prowadzącego zaledwie 0.296 sekundy. Zapewniło mu to trzecie miejsce podium.

- Podczas sesji Damian wciąż utrzymywał swoje rewelacyjne tempo. W czasówce wywalczył 2 pole startowe osiągając czas ze stratą 0.029 sekundy do prowadzącego. W półfinale jechał technicznie, utrzymując się w czubie stawki i śmiało pokonując zakręty poznańskiego kartodromu – informuje Łukasz Iwaniak z grupy Media4U.

Wyścig ukończył również z wysokim 2 miejscem. Niestety w finale dopadł go pech. Decyzją sędziów kierowca został ukarany wykluczeniem z wyścigu, przez co stracił możliwość rywalizowania o punkty i został sklasyfikowany na 12 miejscu rundy.Weekendowe występy chłopca pokazują nam, jak wysoki poziom reprezentuje. W klasyfikacji generalnej jest on na siódmej pozycji. Kolejne szanse do zgarnięcia punktów będzie miał już 26 i 27 lipca na torze w Gostyniu, gdzie rozegrane zostaną 11 i dwunasta runda Roka.