POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Środa Śląska nie obroniła tytułu

Turniej Gmin Powiatu Średzkiego - Malczyce 2010 fot.: Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W miniony piątek w Malczycach odbył się ostatni etap Turnieju Radnych Powiatu Średzkiego. Jak pamiętamy, ostatnią rywalizację radnych gmin podczas Święta Wina w "Mieście Skarbów" wygrała drużyna z gminy Kostomłoty.

Tym razem Środa Śląska dzielnie walczyła o obronę tytułu. Niestety pomimo zaciętej walki i doskonałej formy naszych radnych nie udało się stanąć na najwyższym stopniu podium. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęły Kostomłoty z ostateczną liczbą punktów 104,5. Na drugim miejscu uplasowali się radni z Malczyc z liczbą punktów 103. Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Środy Śląskiej z punktacją ogólną 96,5 punktów a na czwartym, ale jak najbardziej zaszczytnym miejscu, ustawili się radni z Udanina z 70 punktami. Ostatnie miejsce w ogólnych rozgrywkach zajął Powiat z 43 punktami.
Poszczególne konkurencje  finału rozgrywek nie należały do łatwych i wymagały nie lada umiejętności: radni zmierzyli się w skokach na skakance, wędkowaniu, rzucie lotką i rzucie do kosza. Nie zabrakło także konkurencji odgadywania tytułów piosenek oraz picia piwa przez słomkę na czas.