Echo Średzkie

Średzcy karatecy wrócili do domu z 11 medalami

Średzcy karatecy na ogólnopolskim turnieju fot.: Bogusław Boczniewicz

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

26 listopada w Chobieni odbył się V Ogólnopolski Turniej Karate, w którym powiat średzki miał swoich reprezentantów.

Zawody, w których wystartowało ponad 130 zawodników z 9 klubów zorganizował klub Karate Goju Ryu Shuseikan Ścinawa. Tradycyjnie nasz powiat reprezentowali podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza. - Świetnie na turnieju spisali się nasi karatecy, którzy zdobyli 11 medali. 2 złote, 5 srebrnych oraz 4 brązowe - opowiada trener karateków Bogusław Boczniewicz.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, zajęli w konkurencji kihon Maria Kułakowska oraz Cyprian Mikulski. Drugie miejsca w konkurencji kata wywalczyli Michał Dziedzicki w roczniku 2004 oraz Michał Majchrzak, Maria Kułakowska i Bartosz Zamaro w roczniku 2005. Trzecie miejsce przypadło Jakubowi Szybiakowi, Patrykowi Dulowi, Cyprianowi Mikulskiemu oraz Adamowi Dulowi.