POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Kolejne dotacje na budowę nowej szkoły w Lutyni

Widok na placu budowy w Lutyni szybko się zmienia. Szkoła pnie się w górę, a gmina Miękinia pozyskuje na nią kolejne dofinansowania. Tym razem to 2,5 mln złotych dotacji.

Budowa szkoły w Lutyni to koszt przeszło 20 mln złotych. 28 listopada Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę, na mocy której gmina Miękinia otrzyma 2,5 mln złotych dotacji na budowę żłobka w Lutyni. -Otrzymane środki to efekt działań, które od dłuższego czasu prowadzone były w gminie. Wniosek o dofinansowanie został złożony na początku roku, następnie podlegał on weryfikacji pod względem zgodności ze Strategią ZIT WrOF oraz spełnienia kryteriów formalnych i merytorycznych. O tym, że doskonale gmina wpisała się w te kryteria świadczy pierwsza pozycja na liście rankingowej wniosków o dofinansowanie - mówi Jan Marian Grzegorczyn, wójt gminy Miękinia.

Pięć dotacji na 10 mln złotych

Gmina na budowę nowej szkoły dostała już 5 dotacji. Pierwsza z nich to 1,8 mln złotych ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę hali sportowej. Kolejna to 2 mln złotych na budowę przedszkola oraz 4,5 mln złotych na budowę szkoły. Gmina pozyskała również dofinansowanie na drogę do kompleksu oświatowego w Lutyni. - Dotacja w wysokości prawie 600 tys. złotych przeznaczona zostanie na budowę I etapu drogi - informują pracownicy gminy. 

Łącznie z otrzymaną teraz dotacją, gmina otrzymała wsparcie finansowe na kwotę ponad 10 mln złotych na budowę kompleksu. 

em

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kolejne dotacje na budowę nowej szkoły w Lutyni

  2016-11-29 23:13:25

  em

  Widok na placu budowy w Lutyni szybko się zmienia. Szkoła pnie się w górę, a gmina Miękinia pozyskuje na nią kolejne dofinansowania. Tym razem to 2,5 mln złotych dotacji.

 • 2016-12-01 12:58:27

  gość: ~Cegła a może pustak

  Dlaczego mam wrażenie że przy silniejszym wietrze budowla obniży się o 2 kondygnacje?,ciekawe co wpisują w dziennik budowy.

 • 2016-12-07 10:03:53

  gość: ~obserwator

  ostatnio dodany post

  nie jestem budowlańcem ale tez dla mnie to jest dziwne budowanie

REKLAMA