Z Wińska wrócili z 24 medalami. Sukces średzkich karateków

Średzcy karatecy na turnieju w Wińsku fot.: Bogusław Boczniewicz

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Znakomicie spisali się podopieczni Bogusława Boczniewicza na V Turnieju Karate Wińsko Cup 2017, którego organizatorem był klub Karate Goju Ryu Shuseikan Poland.

- Głównymi celami tych zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach, promocja współzawodnictwa sportowego w środowisku dzieci i młodzieży oraz popularyzacja ducha i idei karate - opowiada trener. W turnieju wzięło udział około 198 zawodników z 11 klubów karate. Średzcy zawodnicy zdobyli aż 24 medale: 11 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, w konkurencji kihon zajęły: Milena Żurek, Emilia Wysocka, Mańkowski Daniel, Cyprian Mikulski oraz Marcin Masalski. Drugie miejsce w kihonie wywalczyli; Maria Kułakowska i Krystian Masalski.

W konkurencji kata złote medale zdobyli: Patryk Dul, Michał Dziedzicki, Milena Żurek, Krystian Masalski, Szymon Bławat oraz Alicja Dudejcz. Srebro wywalczyli: Nikola Mazniewska, Marcin Masalski, Cyprian Mikulski, Maria Kułakowska i Bartosz Zamaro. Z brązowymi medalami wrócili: Adam Dul, Michał Dziedzicki (drugi medal w kadetach), Jakub Szybiak, Emilia Wysocka, Daniel Mańkowski, Tomasz Gawlak i Szymon Tułak.

Dobre piąte miejsce zajęli w swoich kategorii wiekowych: Maja Pełka, Michał Majchrzak i Oliver Zieliński. - Turnieje stały na wysokim poziomie sportowym. Zgromadziły sporą widownię, która z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem oglądała rywalizację zawodników, gorąco ich dopingując - dodaje sensei Boczniewicz.