Sprint za punktami. Mecz średzkich szczypiornistów z Chrobrym Głogów

Mecz KS Środa Śląska vs. KS SPR Chrobry Głogów fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W sobotę odbył się kolejny mecz III Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. Do miasta tym razem przyjechała drużyna z Głogowa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 19:36 dla gości.

Spotkania z tą drużyną mają miano derbowych. Niestety szczypiorniści KS Środa Śląska musieli uznać wyższość rywali choć w pierwszych minutach spotkania mogłoby się wydawać, że jednak wiele może się wydarzyć w tym meczu. Początek rozgrywki obie drużyny ruszyły „łeb w łeb”. Było tak do minuty 14, gdy na tablicy widniał wynik 5:6 dla drużyny przyjezdnej. Wtedy w średzką drużynę wstąpiła niemoc.

Zawodnicy KS Środa Śląska w pierwszej połowie do bramki trafili już tylko raz. Żaden z naszych zawodników nie umiał trafić do bramki, mieliśmy tylko nadzieję, że druga połowa przyniesie lepszy rezultat. Gospodarze po wyjściu na parkiet po przerwie ruszyli jak natchnieni, a zwłaszcza rozgrywający Radosław Dziatkiewicz, który w sobotnim meczu pokonał bramkarza drużyny przyjezdnej 8 razy. Lecz żaden z naszych zawodników nie mógł znaleźć recepty na obronę Głogowa. Byliśmy świadkami wielkiej niemocy drużyny gospodarzy. Jedyną kwestią, która broni naszych zawodników to brak możliwości treningów w Środzie Śląskiej przez okres ferii.

Ale w tak trudnym spotkaniu znalazła się drużyna, na którą zawsze można liczyć i która nigdy nie zawodzi. Są to kibice KS Środa Śląska, którym widniejący wynik na tablicy nie przeszkadzał w prowadzeniu dalszej oprawy spotkania. Od pierwszych do ostatnich minut byli z drużyną i ich wspierali, tworząc przy tym wspaniałe widowisko. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na brawa za walkę do ostatnich minut, zwłaszcza że to goście byli faworytem w tym meczu, a w pierwszych minutach grali jak równy z równym.

Był to przedostatni mecz KS Środa Śląska w roli gospodarza w tym sezonie średzkich szczypiornistów. Średzianie zagrają jeszcze dwa mecze. Następne spotkanie odbędzie się 11 marca w Kątach Wrocławskich z wiceliderem. Serdecznie zapraszamy już teraz wraz z całą drużyną na ostatnie spotkanie w sezonie które odbędzie się 1 kwietnia. Wtedy piłkarze ręczni z Miasta Skarbów podejmą Trzebnicki Klub Sportowy.

W sobotnik meczu wystąpili: Artur Łuka, Konrad Groszek, Grzegorz Domański, Szymon Prusek, Piotr Berezowski 1, Jakub Bałchanowski 2, Artur Demczuk , Arkadiusz Janusz 4, Radosław Dziatkiewicz 8, Grzegorz Pałaszewski 2, Łukasz Łuka 2.