Porażka Bystrzycy w Bardzie

Mecz 17. kolejki Saltex IV liga zakończył się porażką Bystrzycy Kąty Wrocławskie fot.: anbo

W sobotę na stadionie w Bardzie odbył się mecz ligowy Bystrzycy Kąty Wrocławskie z lokalną Unią.

Bystrzyca musiała uznać w tym meczu wyższość rywali i doznała porażki 3-0. Wynik został ustalony już w pierwszej połowie spotkania. W 8 minucie rzut wolny wykonywali piłkarze Unii, piłkę odbił bramkarz z Kątów Wrocławskich, lecz przy dobitce głową Pawła Świerzakowskiego nie miał nic do powiedzenia. W 19 minucie ładnym strzałem z rzutu wolnego podwyższył Kamil Kuska. 4 minuty później było już 3:0 po strzale Marcina Gerlacha.

Tempo drugiej połowy nie było porywające. Pod koniec spotkania swoją szansę mieli piłkarze Bystrzycy, ale strzał z rzutu karnego obronił bramkarz Unii. Po tym meczu drużyna z Kątów Wrocławskich zajmuje 13 miejsce w tabeli rozgrywek Saltex IV liga.

Bystrzyca zagrała w składzie: J. Szmyd, M. Borzymek, T. Brodko, P. Gorczyca, S. Kościuk, J. Małecki, R. Niełacny, P. Pałaszewski, G. Pawełek, D. Piech, B. Stępień.
Z ławki rezerwowej weszli: K.  Bagiński, P. Dudzic, D. Gęsicki, P. Wolański

Kolejny mecz już 1 kwietnia i będą to wielkie derby gminy Kąty Wrocławskie. Kąteckie Lwy podejmą na Stadionie Miejskim lokalnego rywala – Orła Sadowice. Początek spotkania o 15.