Zagrali dla Wieśka. Zwycięstwo Polonii z Energetykiem Siechnice

Licytowali by pomóc koledze. Od lewej: Mariusz Kargol, Wiesław Fabiszewski, Piotr Seredyński fot.: ph

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W niedzielę 2 kwietnia na Stadionie Miejskim w Środzie Śląskiej odbył się mecz miejscowej Polonii z Energetykiem Siechnice. W przerwie odbyła się licytacja charytatywna.

MLKS Polonia pokonała wyżej notowanego rywala kończąc spotkanie wynikiem 5:1. Kibice zgromadzeni na trybunach zobaczyli ciekawe widowisko. Już w 4. minucie w polu karnym gości faulowany był Krzysztof Naskręt i sędzia nie zawahał się podyktować rzutu karnego. Stały fragment gry na bramkę zamienił Kamil Liberek. Więcej goli w pierwszej połowie już nie padło i piłkarze gospodarzy schodzili do szatni z jednobramkową przewagą.

Drugą połowę Polonia rozpoczęła z przytupem, szybko zdobywając bramkę. W 48. minucie strzałem zza pola karnego gola zdobył Kornel Drączkowski. Bramkę kontaktową goście zdobyli w 60. minucie. W pole karne Polonii wpadł Tomasz Sokół i płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce. Gospodarze podwyższyli w 75 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzałem głową gola zdobył Krzysztof Naskręt. W końcówce piłkarze Polonii dołożyli jeszcze dwie bramki. W 84. minucie po faulu na Marcinie Antosiewiczu sędzia podyktował jedenastkę, którą ponownie na bramkę zamienił Kamil Liberek. Dwie minuty później po ładnej akcji gola strzałem z dystansu zdobył Jakub Szatan.

O komentarz poprosiliśmy prezesa Polonii Mariusza Kargola. - Bardzo obawialiśmy się tego spotkania. Kilku zawodników grało po chorobie, dwóch pauzowało za kartki i byliśmy pełni obaw. Ale zawodnicy zagrali z zaangażowaniem i determinacją, wykorzystali pierwszą sytuację na zdobycie bramki w tym meczu i później się już poukładało po naszej myśli - komentuje Kargol.

Polonia zagrała w składzie: K. Janusz, M. Antosiewicz, K. Drączkowski (65’ T. Dudziński), K. Liberek (89’ J. Czajkowski), L. Naskręt (78’ K. Gawora), B. Skóra, M. Świder, J. Szatan, Ł. Szmajda, M. Wenderski (80’ R. Dutko), F. Zając (86’ B. Rybka).

Polonia Środa Śląska – Energetyk Siechnice 5:1
Bramki: K. Liberek (2), K. Drączkowski, K. Naskręt, J. Szatan – T. Sokół

Charytatywny akcent na meczu

W przerwie meczu odbyła się licytacja dwóch piłek z autografami piłkarzy WKS Śląsk Wrocław i GKS Katowice. Gadżety na cel charytatywny przekazał prezes Orła Bukówek Piotr Seredyński, który zdobył podpisy na piłkach przy okazji meczu towarzyskiego obu drużyn rozgrywanego w Środzie Śląskiej. Dochód z licytacji w całości przekazano na zakup protezy dla byłego piłkarza Wiesława Fabiszewskiego.