POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Uczniowie z Miękini wzięli udział w międzynarodowym konkursie

Konkurs we Wrocławiu fot.: SP Miękinia

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Destination Imaginatiom to program edukacyjny, który od ponad 30 lat uczy dzieci i młodzież kreatywnego rozwiązywania problemów, pracy zespołowej i komunikacji.

W programie uczestniczą już 42 kraje z całego świata, z 6 kontynentów oraz kilka tysięcy uczniów z blisko 200 szkół z ponad 50 polskich miast w tym ze szkoły w Miękini. - Program DI realizowany jest w trakcie dodatkowych zajęć szkolnych, podczas których uczestnicy rozwiązują wybrane przez siebie wyzwanie. Drużyny wybierają jedno z siedmiu wyzwań: techniczne, naukowe, konstrukcyjne, artystyczne, improwizacyjne, społeczne lub „Wschodzące Gwiazdy”, czyli wyzwanie dla przedszkolaków - opowiadają nauczycielki, które były opiekunkami ucznió, któzy wzięli udział w programie.

W dniach 16-19 marca w Hali Stulecia, odbyła się XII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination połączona z International Invitational 2017. W olimpiadzie oprócz drużyn z Polski, udział wzięli przedstawiciele z Albanii, Arabii Saudyjskiej, Chin, Turcji, USA i Węgier. Po raz pierwszy szkołę w Miękini reprezentowały dwie drużyny: YOUKKI - Kasia Świder, Małgosia Kuriata, Martynka Rychter, Basia Dereń i Martynka Iwasieczko (zajęły VII miejsce) oraz WIMAŁUKI - Patrycja Prycik, Wiktoria Bisiorek, Łucja Łach, Milena Kocur i Mateusz Waszczuk (zajęły X miejsce). Trenerkami obydwu drużyn były nauczycielki Violetta Kita i Katarzyna Sobańska.

- Youkki od października dzielnie pracowały nad wyzwaniem artystycznym, w którym drużyna miała zbadać znaczenie, rolę i zastosowanie kolorów w świecie. Dziewczynki musiały zaprezentować historię o tym, jak zniknięcie kolorów zmieniłoby świat. Krzak malin, stworzony do prezentacji, zdobył uznanie jurorów, gdyż otrzymał nominację od Ekspertów do Wystawy Innowacji, jako rekwizytu nowatorskiego i niekonwencjonalnego. Natomiast Wimałuki z ogromnym zaangażowaniem pracowały nad wyzwaniem naukowym, w którym drużyna musiała stworzyć historię o tajnej misji. Musiała zbadać i zastosować metody kryptografii i steganografii, aby ujawnić sekretne wiadomości. Prezentację, stroje, scenografię, wszystkie gadżety - drużyny musiały stworzyć samodzielnie - opowiadają nauczycielki.

Podczas olimpiady przygotowano dla drużyn szereg atrakcji. - Niestety nie udało nam się stanąć na podium, ale jesteśmy bogatsi w doświadczenia i wiemy nad czym popracować, aby jeszcze lepiej przygotować się do olimpiady w przyszłym roku. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w przygotowaniach do olimpiady. Dziękujemy Nadleśnictwu Miękinia za wsparcie finansowe, które pomogło nam w zakupieniu materiałów - dziękują ucniowi i ich trenerki – Katarzyna Sobańska i Violetta Kita.

em

REKLAMA


REKLAMA