Strażacy z terenu gminy Miękinia w miniony weekend pomagali w działaniach pogotowia ratunkowego.
W piątkowy wieczór druhów zadysponowano do Wilkszyna. - W obszarze leśnym w Wilkszynie swoje działania prowadzili ratownicy medyczni. Strażacy zostali poproszeni o pomoc przy wyniesieniu z lasu poszkodowanego mężczyzny - informuje Dariusz Domaradzki z Państwowej Straży Pożarnej ze Środy Śląskiej.
Ratownicy znajdowali się w lesie około 500 metrów od drogi. - Dojazd do nich był niemożliwy. Strażacy pomogli w przetransportowaniu mężczyzny do karetki, która znajdowała się przy drodze gruntowej - dodaje rzecznik.
Podobne zgłoszenie stanowisko kierowania PSP w Środzie Śląskiej otrzymało 29 lipca około godz. 12. W Lutyni u 53-letniego mężczyzny stwierdzono zatrzymanie krążenia. - Strażacy pomagali ratownikom w prowadzeniu resuscytacji - dodaje Domaradzki.
em24.pl
REKLAMA
REKLAMA