POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Polowanie na jajka w Udaninie

Polowanie na jajka w Udaninie fot.: GU

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W środę 28 marca w parku w Udaninie odbyła się druga edycja konkursu wielkanocnego „Polowanie na jajka”, którego organizatorem była wójt Teresa Olkiewicz.

W konkursie wzięło udział dwunastu uczniów, w tym ośmioro ze Szkoły Podstawowej w Udaninie oraz czworo z Gimnazjum w Ujeździe Górnym. Celem konkursu było połączenie tradycji wielkanocnej z kształtowaniem postaw proekologicznych.

Rozpoczynając konkurs wójt przybliżyła pokrótce uczestnikom historię parku, a także nawiązała do występujących gatunków drzew i ich wieku. Natomiast po przedstawieniu zasad konkurencji, uczniowie przystąpili do rywalizacji. Ich zadaniem było odnalezienie w jak najszybszym czasie sześciu różnokolorowych jajek ukrytych na terenie parku. Zorganizowana została także dodatkowa konkurencja, w której uczniowie musieli odnaleźć „Złote Jajko”.

Wszystkie sześć jajek różnego koloru najszybciej odnaleźli reprezentanci gimnazjum: Patryk Sobczak oraz Szymon Ilczyński. Drugie miejsce zajęły reprezentantki szkoły podstawowej: Martyna Gawenda i Dominika Bańkowska. Na ostatnim, trzecim miejscu znaleźli się uczniowie szkoły podstawowej: Szymon Pupka oraz Laura Górecka. Wszystkie trzy miejsca zostały nagrodzone przez Wójta Gminy Udanin. Nagrodę dodatkową za znalezienie „Złotego Jajka” otrzymał Szymon Pupka. Pozostali uczniowie, którzy uczestniczyli w drugiej edycji Konkursu Wielkanocnego otrzymali nagrody za udział.

Wójt Gminy Udanin składa serdeczne podziękowania Krystynie Frącz i Eildertowi Derk Oldenziel za udostępnienie parku, dyrekcji szkół Bożenie Basa i Dorocie Byrze za przychylność i wzięcie udziału w konkursie oraz Marcinowi Filończykowi i Beacie Chomąt za opiekę nad dziećmi.

GU

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA