POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Mieszkańcy są niezadowoleni z godzin w jakich sprzątane jest miasto. Firma odpowiada

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Skontaktowali się z nami mieszkańcy kilku ulic ze Środy Śląskiej w sprawie głośnego sprzątania miasta w godzinach porannych.

- Witam, czy można prosić redakcję o pomoc w sprawie sprzątania w Środzie Śląskiej? Piszę w imieniu mieszkańców ulicy Kolejowej, Świętego Andrzeja, Daszyńskiego i Legnickiej. Mieszkańcy mają już dość codziennych hałasów o godzinie 6 rano, szczególnie pana, który dmucha "dmuchawą" kurz. Jest to tak niesamowity huk, że stawia wszystkich na równe nogi. Pan z tym sprzętem potrafi przejść 2-3 razy tym samym chodnikiem. Zaraz za nim myjki i śmieciary, gdzie panowie bardzo głośno się zachowują - czytamy w wiadomości. - Rozumiemy, że od godz. 6 rano nie ma ciszy nocnej, ale prosimy o trochę zrozumienia. Nie każdy pracuje od godz. 6-7 rano. Pracujemy na różne zmiany, niektórzy idą na drugą zmianę, gdzie pracują po 12 godzin. Niektórzy pracują do godz. 17-18, również dzieci chodzą do szkoły na godz. 8-9. O godz 6 rano mamy dzień w dzień totalną pobudkę. Najlepsze jest to, że o godzinie 11-12 idą panowie, którzy to zamiatają cichutko i spokojnie. Jaki w tym sens? Bardzo zależy nam, aby rozwiązać tę sprawę. Pisma oraz telefony były już wielokrotnie wykonywane, ale niestety pomaga to tylko na kilka dni. Środa Śląska jest miastem dużym, głośne sprzęty mogą być używane codziennie od innej części miasta, a nie cały dzień - napisali do nas mieszkańcy Środy Śląskiej.

Czystością w mieście zajmuje się firma FBSerwis z Wrocławia. Obecnie firma wykonuje usługę oczyszczania miasta typu letniego zgodnie z umową zawartą z Urzędem Miejskim w Środzie Śląskiej i wytycznymi w specyfikacji przetargowej. - Umowa zobowiązuje nas do używania zamiatarki, dmuchaw i odkurzaczy od godz. 6, a oczyszczanie mechaniczne winno zakończyć się do godz. 11. Sprzątanie poszczególnych ulic odbywa się zgodnie z częstotliwością, wynikającą z harmonogramu zawartego w umowie, a ulice, o których mowa w piśmie są ulicami w ścisłym centrum miasta, sprzątanymi z największą częstotliwością - informuje kierownik oddziału firmy Halina Ożóg.

- Jednocześnie pragniemy nadmienić, iż wcześniej sprzątanie odbywało się w godzinach popołudniowych, wieczornych i nocnych, co również powodowało liczne uwagi niezadowolonych mieszkańców. O każdej porze któryś mieszkaniec chce spać, a hałas wynikający z pracy urządzeń sprzątających przeszkadza mu. W godzinach porannych, wieczornych i nocnych mieszkańcy skarżą się na hałas, natomiast w ciągu dnia praca zamiatarki na jezdni a dmuchawy i odkurzacza na chodniku przeszkadza i zakłóca ruch uliczny. W takim razie to kiedy jest dobry i odpowiadający każdemu czas? - dodaje Halina Ożóg. - Od godz. 6 rano nie ma już ciszy nocnej, a praca w tym czasie wynika z warunków umowy, który my też uważamy za wybór optymalny. Państwo uwagi potwierdzają tylko, że nasza praca odbywa się zgodnie z wymaganiami Gminy Środa Śląska i w prawidłowy sposób - podsumowuje kierownik.

anbo

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Mieszkańcy są niezadowoleni z godzin w jakich sprzątane jest miasto. Firma odpowiada

  2018-04-03 15:38:18

  gość: ~MarekZegarek

  Proponuje mieszkańcom wypić sobie setkę i iść spać

 • 2018-04-03 19:49:13

  gość: ~objectiw

  co poniektorym to juz sie w d..... poprzewracalo-psie kupy im nie przeszkadzaja ale sprzatanie juz szkodzi...

 • 2018-04-03 20:36:56

  gość: ~waldek

  A ja proponuję że jak sie juz wyspicie to weście miotły ,łopaty i w ciszy posprzątajcie chodniki obok swoich blokow.

 • 2018-04-03 22:38:28

  gość: ~Mieszaniec Środy

  Nie znacie problemu więc nie komentujcie. Te dmuchawy emitują tyle samo hałasu co piła spalinowa. Czy któryś z komentujących życzyłby sobie żeby o 6 rano ktoś pracował takim urządzeniem pod ich oknem. Rekord w tamtym roku to 5:40. I tak codziennie. W okresie letnim gdy okna są pootwierane nie da się normalnie żyć. Rozumiem, że miasto trzeba utrzymywać w porządku ale można używać innych narzędzi np. Dmuchaw elektrycznych, które emitują dużo mniej hałasu.

 • 2018-04-04 13:34:25

  gość: ~mieszkancy

  Najwższy czas na wymianę p. Kierownik :)to może coś się zmieni w tej kwestii

 • 2018-04-04 23:30:55

  gość: ~Renata

  @~mieszkancy
  Póki burmistrz ten sam zmiana kierownika nic nie da, tzw wyższy (pożal sie boze) poziom

 • 2018-04-05 07:50:16

  gość: ~Ludzie

  Sądzę, że mieszkańcom średzkiego powiatu już nikt nie dogodzi. Autobusy są złe, sprzątanie jest złe, liczne zmiany czy remonty są komentowane negatywnie. Może czas najwyższy ruszyć tyłek z foteli i pójść na wybory? Wtedy może coś by się zmieniło, bo jak na razie to wasze gadanie jest jedno i to samo. " Jak to źle ".

 • 2018-04-05 10:39:04

  gość: ~Mieszkanka ulicy

  ostatnio dodany post

  Sa miasta takie jak Kraków czy Warszawa gdzie w kontraktach zawartych z firmami sprzątającymi umieszcza się zapisy o nie używaniu dmuchaw do sprzątania. Dmuchawy czy odkurzacze emitują wysoki poziom hałasu, zanieczyszczają powietrze spalinami, gdzie podziały się miotły, Pan z dmuchawą nie wiele zrobi idąc chodnikiem zmoczonym od deszczu.

REKLAMA