POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Wojciech Płaziuk będzie ubiegać się o fotel wójta gminy Udanin

Wojciech Płaziuk fot.: em

Radny zadeklarował start w zbliżających się wyborach samorządowych. Będzie walczyć o główne stanowisko w gminie Udanin.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił datę wyborów samorządowych. Pierwsza tura odbędzie się 21 października, a druga dwa tygodnie później - 4 listopada. W szranki o stanowisko wójta gminy Udanin stanie Wojciech Płaziuk, mieszkaniec Pichorowic, radny gminy, społecznik i przedsiębiorca. W pierwszej, oficjalnej rozmowie w trakcie rozpoczętej kampanii wyborczej, zdradza nam zarys programu wyborczego.

- Odbyłem wiele rozmów i spotkań z mieszkańcami naszej gminy, podczas których poruszane były najbardziej istotne problemy społeczne i inwestycyjne występujące w naszej gminie. W oparciu o diagnozę potrzeb i problemów do rozwiązania, które wynikły w trakcie tych rozmów, powstał program dla naszej małej ojczyzny. Opracowaliśmy go wspólnie z zespołem ludzi działających na rzecz swoich lokalnych środowisk – komentuje Wojciech Płaziuk. - Stawiamy na otwartość, fachowość, rzetelną gospodarność, zdrowie, bezpieczeństwo, edukację, sport i kulturę oraz wszechstronny rozwój gminy – dodaje.

Kandydat zapowiada między innymi zmianę godzin pracy urzędu tak, aby przynajmniej raz w tygodniu był on otwarty w godzinach popołudniowych. Mówi również o zwiększeniu budżetu przeznaczonego na inwestycje. - Rozbudujemy kanalizację i postawimy na budowę przydomowych oczyszczalni, ale też skupimy się na infrastrukturze drogowej. Mówię zarówno o drogach gminnych, ale też o powiatowych oraz o ścieżkach rowerowych, których na terenie naszej gminy praktycznie nie ma. Doposażymy i przebudujemy place zabaw i wybudujemy żłobek, który powstanie w następstwie utworzenia strefy ekonomicznej i budowy mieszkań z programu „Mieszkanie+” - komentuje Wojciech Płaziuk.

Radny deklaruje także skuteczne wprowadzenie w życie funduszu sołeckiego oraz utworzenie funduszu obywatelskiego. Oprócz tego porusza temat służby zdrowia. - Wiemy, że za szpital odpowiada zarząd starostwa, ale biorąc pod uwagę bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców naszej gminy jesteśmy w stanie wygospodarować adekwatne do liczby mieszkańców środki do odtworzenia działalności szpitala. Musimy też rozszerzyć działalność naszych ośrodków zdrowia o ofertę rehabilitacji – informuje.

Wśród deklaracji wyborczych kandydat wymienia także przywrócenie funkcjonowania posterunku policji w Udaninie, czy zwiększenie budżetu na działalność OSP. - Chcemy także zapewnić szerszy dostęp do Orlika, boisk wiejskich, które doposażymy i przebudujemy. W przyszłości rozważamy utworzenie Gminnego Domu Kultury. Wiemy jak sfinansować powyższe działania. Wiemy jak to zrobić i to zrobimy – deklaruje radny, który dodaje, że z pełnym programem wyborczym mieszkańcy będą mogli zapoznać się wkrótce.

em

34

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wojciech Płaziuk będzie ubiegać się o fotel wójta gminy Udanin

  2018-08-14 19:26:51

  gość: ~Mieszkanka Gminy Udanin

  Wojciech Płaziuk pokazał już jak można walczyć o dobro tych ,którzy sami tego nie zrobią mam na myśli jego walkę o utrzymanie szkoły w Ujeżdzie Górnym .Bardzo wiele dobrego robi dla dzieci na ,każdym polu .Jest człowiekiem ,który nigdy nie siada na laurach tylko dąży do lepszego jutra dla wszystkich .Dajmy szansę Wojtkowi .

 • 2018-08-14 20:32:57

  gość: ~the

  @~Mieszkanka Gminy Udanin--- to nie szansa dla Wojtka, to szansa dla gminy Udanin

 • 2018-08-29 23:57:42

  gość: ~Rozsądny

  Bez doświadczenia wiedzy kontaktów .Tak można opisać waszego kandydata na Wójta Gminy Udanin .Zdjęcie powyżej mówi wszystko. Widać tam cwaniaka któremu znudziło się uprawianie pola a zachciało się rządzić w Gminie. On organizuje wycieczki Owszem tak, na basen na mecz . A co to za rodzice których nie stać na wyjazd na basen z dzieckiem .Rzuć palenie i picie bedziesz miał na basen 500 plusie.... No chyba że Wojtuś był na kursie PRZEDSZKOLANKI i po wyborach , bo NIE ZOSTANIE WYBRANY NAWET DO RADY GMINY A CO DOPIERO MÓWIĆ O STANOWISKU WÓJTA, pójdzie szukać roboty w gminnym przedszkolu

 • 2018-08-31 10:52:18

  gość: ~Andrej

  @~Rozsądny
  Nie bój nie bój. Na pewno ma większe możliwości niż ta twoja kandydatka. Działa z sukcesami na wielu płaszczyznach.Usprawnienie ziemi to jest jego pasją i hobby. Wystarczy popatrzeć jak rozwinął swoje gospodarstwo. Wam się palą styki ze strachu... Jak można obrażać rodziców dzieci. Popatrz na gminę Miękinia ile daje mieszkańcom, a u nas nawet w ,biednej gminie rolniczej'' nie umieją pozyskać jabłek. Gdzie jest gops Różnica polega na tym, że on może być Wójtem ale nie musi a twoja kandydatka tylko już musi. A w sprawie kontaktów to już pokazała jakie ma przy składaniu wniosku na świetlice w Piekarach...

 • 2019-01-16 09:31:29

  gość: ~aPOSTROF

  @~Rozsądny
  A JEDNAK GO WYBRALI
  GRATULACJE

 • 2018-08-14 20:32:52

  gość: ~Adam

  Zmiany sa konieczne. Ta będzie najlepsza.

 • 2018-08-14 21:57:08

  gość: ~wyborca

  Dajmy szansę wojtkowi !!

 • 2018-08-19 00:05:17

  gość: ~kalkulator

  @~wyborca
  po wpisach i sprawdzeniu ich źródeł stwierdzam, że maksymalną ilość głosów, na którą teraz Wojtek może liczyć, to 24. Doliczając tych, których podkarmi kiełbasą wyborcza z popitką, wychodzi mi ok 400. Wojtku wyluzuj. Za chwilę, mój komentarz będzie jednym z najgorzej ocenianych. I to jest moje zwycięstwo, bo każdy tu zajrzy. Oj Wojtku, nie z nami te numery :)

 • 2018-08-19 18:53:04

  gość: ~The

  @~kalkulator- sprawdzone sb-eckie metody,obśmiać zastraszyć, oj macie problem z Wojtkiem, bo wiecie że nie pęknie

 • 2018-08-19 23:36:02

  gość: ~hahaha

  @~kalkulator
  Fakt jest taki, że się obawiacie oderwania od koryta. Wyluzować musisz kolego Ty bo jak widać karty rozdajesz i liczysz głosy już przed wyborami... Co jest komu pisane to będzie, a zmiany są koniecznie i kto by nie był wójtem ten będzie lepszy od obecnej pani.

 • 2018-09-18 11:47:14

  gość: ~Mieszkanka

  @~hahaha
  Dokładnie tak :) każdy będzie lepszy

 • 2018-08-15 08:20:39

  gość: ~jan

  Zgadza się, trzeba zmienić obecnych bo sie za dużo nachapali !!!!

 • 2018-08-15 12:00:33

  gość: ~Udanin

  To wszystko brzmi ambitnie, tylko pytanie skąd wziąć na to wszystko pieniądze przy tak skromnym budżecie. Pozyskiwanie środków zewnętrznych oznacza branie pożyczek na wkład własny, a co za tym idzie dalsze zadłużanie gminy. Ważne jest dokładne sprecyzowanie źródeł finansowania wymienionych inwestycji. Nie sztuka wybudować kilometry dróg i jeszcze bardziej zadłużyć gminę. Czasami lepiej obiecać mniej ale mieć pewność, ze się to zrobi.

 • 2018-08-15 15:55:58

  gość: ~nie konjecznie

  @~Udanin
  Nie koniecznie trzeba zadluzac bardziej gminę. Można zacząć racjonalnie wydawać publiczne pieniądze i wprowadzić oszczędności, które trzeba przeznaczyć na wkład własny pod inwestycje.Tylko ambitni ludzie do czegoś w zyciu dochodzą.

 • 2018-08-15 16:47:25

  gość: ~to ja

  @~Udanin--- gmina ma niewielkie możliwości dalszego zadłużania. PONAD 10 MILIONÓW DŁUGU. To jest spadek 12 letnich rządów obecnej ekipy. Dlatego konieczne jest nowe spojrzenie na naszą gminę.

 • 2018-09-18 11:48:36

  gość: ~Mieszkanka

  @~to ja
  I to jest wkład teraźniejszych rządów

 • 2018-08-15 18:32:17

  gość: ~Adam

  @~Udanin
  Zapytaj obecną wójt.Ma zostać tylko dlatego że zadlużyła gmin e i nie umie zyskiwać sojuszników ani lobbowac za jej interesami? To już wiemy. Czas na zmianę.

 • 2018-08-15 22:56:59

  gość: ~Krzyś

  Wszyscy sa dobrzy zeby do koryta sie dobrać sa szumne wypowiedzi deklaracje obietnice a po koncu kadencji wiekszosc wyborcow szlak trafia. Co ten gosc moze nowego zaoferowac w takim budzecie tak biednej gminy.To nie Miekinia ze swoim budzetem a i w Udaninie niewiadomo czy sam wojt Marian dal by rade bez pieniedy cos zrobić wiecej niz obecna wojt

 • 2018-08-16 02:32:39

  gość: ~super

  @~Krzyś-- i to jest powód żeby obecną władzę trzymać do końca świata,bo biedna gmina, no super dedukcja, pogratulować. Zadaj sobie pytanie biedny Krzysiu co obecna władza zrobiła przez 12 lat aby gmina nie była biedna.

 • 2018-08-16 12:05:38

  gość: ~obietnice

  @~Krzyś
  Tak a obiecana strefa która ma powstać to jest na czasie. temat spóźniony przynajmniej o 10 lat a wójtową mamy już 12 lat. Wójt Marian postawił na strefę już dawno temu... A czyja to wina, że gmina jest biedna??? Jest to efekt rządzenia obecnych władz. Teraz przy urzędzie będzie lecieć kawałek ,,tu na razie jest ściernisko, ale będzie strefa". Zobacz ile jest uzbrojonych terenów w innych gminach i sobie sam odpowiedz na pytanie dlaczego u nas o strefie mówią teraz??? Rankingi mówią same za siebie!

 • 2018-08-16 07:30:42

  gość: ~sceptyk

  Nikt ci tego nie da, co kandydat obieca.

 • 2018-08-16 08:02:08

  gość: ~Udanin

  Po co budować żłobek skoro pani Wójt planuje jego utworzenie tam, gdzie obecnie jest przedszkole, a przedszkole przenieść do wydzielonych pomieszczeń w szkole w Udaninie. Przecież to o wiele tańsze rozwiązanie :)

 • 2018-08-16 08:26:35

  gość: ~po to

  @~Udanin
  Na budowę jest dotacją! A na adaptację nie ma. Więc znowu obciążenie budżetu.

 • 2018-08-16 08:57:59

  gość: ~Udanin

  @~po to
  Ale trzeba mieć wkład własny. Często to około 50 % inwestycji. Budowa takiego żłobka to zapewne koszt ok. miliona złotych.

 • 2018-08-16 09:15:11

  gość: ~logika

  @~Udanin--- to jest wasze myślenie jak koń z klapkami, skoro trzeba wydać na nowy obiekt około miliona, budżet gminy wyda około pół miliona ale na przystosowanie dwóch budynków myślę że trzeba wydać minimum 300 tysięcy, czy za ok. 200 tys nie warto mieć obiekty od początku do końca pomyślanego jako żłobek.

 • 2018-08-16 09:34:01

  gość: ~lojalni

  @~logika
  Widać po wczorajszym święcie ,,lojalni" pracownicy wrócili do pracy i zaczynają forsować trefne pomysły pani wójt. Trzeba dodać, że przystosowanie często jest droższe niż budowa nowego obiektu. Do tego dochodzi jeszcze pytanie czy aby na pewno w budynku szkoły można otworzyć żłobek... Czy pani wójt to sprawdziła, czy tylko mydli oczy...

 • 2018-08-16 16:10:59

  gość: ~Mieszkanka Gminy Udanin

  @~Udanin.Ręce opadają .Pani Wójt planuje ....jeszcze nie tak dawno planowała szkołę w Ujeżdzie zlikwidować bo Gmina taka biedna ,że nie jest w stanie jej utrzymać .Stać Gminę na głośne dożynki ,a Gminne inwestycje w polu ....Gmina biedna ludzie obudżcie się zaradny gospodarz będzie patrzył na to co ważne i ważniejsze.

 • 2018-08-17 11:50:02

  gość: ~mieszkaniec

  Ma pan mój głos . Musimy zakończyć złe rządy w naszej gminnie Udanin i za razem rozpocząć
  dobre zmiany .

 • 2018-08-27 07:56:52

  gość: ~ja

  Niewkonalne chyba ze z budzetem Wroclawia

 • 2018-08-28 00:01:32

  gość: ~Optymista

  @~ja Przy tej władzy to niewykonalne tym bardziej jak za wszystko się płaci z budżetu nie połyskując dotacji.

 • 2018-09-16 11:00:40

  gość: ~mieszkaniec udanina

  a jakz nieudolnym polaczeniem udanin strzegom oswietleniem drogi od ulicy bylego przejazdu kolejowego do stacji tam mieszkaja obywatele jest21 wiek atu saciemnoscijak wczasachwojennch ani jednnej lampy wstyd wlodaze udanina

 • 2018-10-28 19:47:57

  gość: ~KIKA

  NIE ROZUMIE DLACZEGO DAL KANDYDATURE NA RADNEGO IWUJTA TO ZNACZY ZE ZALERZY MU NA KASIE BO JAKBY CHCIAL ZMIANY TO STARTOWAL BY TYLKO NA WUJTA ATAK SIE OSMIESZYL!!!!TO CO PAN OPOWIADAL CHODZAC PO DOMACH TO DZIECINADA

 • 2018-11-02 09:09:15

  gość: ~Gosc

  Tem co tak dużo obiecuje jak sie dorwie do koryta to po roku Gmina zniknie z powierzchni ziemi

 • 2021-04-07 14:35:23

  gość: ~Wójt

  ostatnio dodany post

  @~Gosc
  Jakoś gmina nie znikła a się rozwija przy jednoczesnej spłacie kredytów...

REKLAMA