Echo Średzkie

Emilia Wysocka na zawodach w Berlinie zdobyła dwa złote medale

Emilia Wysocka zdobyła złoto w Berlinie fot.: arch. Bogusław Boczniewicz

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

16 lutego średzcy karatecy wzięli udział w Berlin Open International 2019. Emilia Wysocka wywalczyła na turnieju dwa złote medale.

W turnieju, który odbył się w stolicy Niemiec, wzięło udział 1420 zawodników z 40 państw m. in: z Włoch, Danii, Ukrainy, Niemiec, Chorwacji, Algierii, Francji, Anglii, Grecji, Norwegii, Holandii, Nepalu, Rosji, Maroka, Panamy, czy Szwecji. Łącznie byli reprezentanci 172 klubów. - Bardzo dobre drugie miejsce zajęła Milena Żurek. Emilia startowała w kategorii U-14 raz U-16 wygrywając zdecydowanie swoje walki. W kategorii U-14 w bratobójczym finale pokonała koleżankę z klubu Milenę Żurek 2:1 - opowiada sensei Bogusław Boczniewicz.

W Berlinie startowali także Maria Kułakowska, Bartosz Zamaro oraz Adam Dul, którzy niestety przegrali swoje walki eliminacyjne. Jest to kolejny bardzo dobry występ podopiecznych senseia Bogusława Boczniewicza w zawodach międzynarodowych w karate olimpijskim WKF. - Po zeszłorocznych sukcesach głównie w turniejach krajowych, w tym roku mamy zaplanowane starty również za granicą. Rywalizacja międzynarodowa daje możliwość rywalizacji z europejską czołówką karateków w karate olimpijskim WKF, co z kolei przełoży się na podniesienie poziomu sportowego naszych karateków - dodaje trener Boczniewicz.