POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

W Środzie Wielkopolskiej nasi karatecy wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej klubów

Sukcesy Średzkich karateków na dwóch turniejach fot.: arch. Bogusław Boczniewicz

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Podopieczni Bogusława Boczniewicza w miniony weekend wzięli udział w dwóch turniejach w Środzie Wielkopolskiej i Bydgoszczy.

W sobotę 2 marca odbył się pierwszy z nich: XXV Turniej Karate Dzieci i Młodzieży Dragon Cup w Środzie Wielkopolskiej, gdzie wystartowało 662 zawodników z 29. klubów. - Kolejny raz dwa złote medale w kata wywalczyła Emilia Wysocka, która wygrała bezapelacyjnie dwie kategoriw wiekowe U-12 oraz U-14. Złoto w U-9 i brąz w kata U-12 zdobyła Milena Żurek. Pierwsze w U-12 oraz drugie miejsce w kata U-14 zajął Kamil Brzeziński. Maria Kułakowska zdobyła złoty medal w konkurencji kumite fantom oraz srebro w kata U-12 i brąz w U-14. Kolejne dwa medale brązowe przypadły w kata Adamowi Dulowi w U-12 i U-14. W każdej z konkurencji, w których startowali nasi zawodnicy rywalizowało ponad 20 zawodników, natomiast Milena musiała pokonać 32 rywalki - opowiada sensei Bogusław Boczniewicz.

Łącznie na tym turnieju średzcy karatecy zdobyli pięć złotych, dwa srebrne i trzy brązowe medale, co dało im pierwsze miejsce w wklasyfikacji medalowej klubów.

Sukcesy w Bydgoszczy

W minioną niedzielę Maria Kułakowska oraz Kamil Brzeziński wzięli udział w 18. Central Europe Open Pomorza i Kujaw. W tych zawodach rywalizowało 805 zawodników z 35 klubów i 5 państw. - Maria Kułakowska wywalczyła dwa brązowe medale w kata - kategoria 11-latek i 13-latek. Natomiast Kamil Brzeziński również w kata, wywalczył dwa srebra wśród 11 i 13-latków przegrywając dość pechowo dwa finały po 3:2 - opowiada trener.

Następne zawody, w których wystartują średzy karatecy to Rada Regentów w Zawadzkiem, gdzie swój udział zapowiedzieli wszyscy najlepsi Polscy karatecy.