Znakomity występ średzkich karateków. Bartłomiej Babiński liderem w Rankingu Polskiej Unii Karate

Kolejne sukcesy średzkich karateków fot.: arch. Bogusław Boczniewicz

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

To intensywny czas dla podopiecznych senseia Bogusława Boczniewicza. W miniony weekend średzcy karatecy wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Karate w Tczewie.

Odbył się tam Międzynarodowy Turniej Karate "Energa Karate Cup" GRAND PRIX TCZEWA - 2019. W zawodach wzięło udział 1329 zawodników z 62 klubów oraz 7 państw : Anglii, Finlandii, Łotwy, Rosji, Ukrainy, Szwecji i Polski. - Turniej ten zaliczany jest do rankingu Polskiej Unii Karate w naborze do kadry Polski, dlatego był mocno obsadzony i wzięli w nim udział wszyscy najlepsi karatecy z całej Polski - mówi trener Bogusław Boczniewicz.

Organizatorem wydarzenia był Sportowy Klub Karate Senshi, zaś partnerami przedsięwzięcia Powiat Tczewski, Urząd Miasta Tczewa i Urząd Gminy Tczew. Patronat nad turniejem objął wiceminister sportu Jan Widera, poseł na sejm RP Kazimierz Smoliński, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Krzysztof Dośla.

Dwa złote medale zdobyła Emilia Wysocka

Znakomicie w tych zawodach spisali się średzcy karatecy. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wywalczyli 9 medali: trzy złote, pięć srebrnych oraz jeden brązowy. - Dwa złote medale po raz kolejny zdobyła Emilia Wysocka w konkurencji kata młodziczek 12-13 lat oraz 13 lat i młodsze OPEN. Emilka nie miała sobie równych w tych zawodach. Wygrała dziewięć walk dwukrotnie pokonując w finałach młodziczek 12-13 lat, 13 lat i młodsze OPEN koleżankę z klubu Marysię Kułakowską. Pierwsze miejsce w kata juniorów zdobył Bartłomiej Babiński umacniając się tym samym na pierwszym miejscu w Polsce w Rankingu Polskiej Unii Karate w kategorii junior - opowiada sensei.

Trzy srebra przypadły Marii Kułakowskiej w kata 11 lat, 12-13 lat,13 lat i młodsze OPEN. - Marysia zafundowała sobie prawdziwy maraton staczając w sumie 12 walk. Troszkę szkoda finału w kata 11-lat, gdzie przegrała z zawodniczką z Ukrainy po kontrowersyjnym wyniku 3:2. Drugie miejsce wśród 13-latków i młodszych Open zajął Kamil Brzeziński, który wygrał 4 walki przegrywając 2:1 finał z zawodnikiem z Łotwy. Dwa brązowe medale zdobyli Kamil Brzeziński w kata 11-latków oraz Bartłomiej Babiński kata drużynowym seniorów - dodaje Boczniewicz.

Kolejny ważny turniej przed karatekami ze Środy Śląskiej to Międzynarodowy Turniej Harasuto Cup, który odbędzie się na początku kwietnia w Łodzi.