Średzianin zmierzył się z drużyną z Jelcz-Laskowice. Sezon zakończyli przegraną [foto]

Sobotni mecz z drużyną z Jelcz-Laskowice fot.: LZS Fiuka "Średzianin" Środa Śląska

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W sobotę 23 marca odbyła się ostatnia kolejka rozgrywek Pikosport Dolnośląskiej III Ligi mężczyzn. LZS Fiuka Średzianin zmierzył się z TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice.

Niestety nasz zespół przegrał to spotkanie 3:0. Średzka drużyna zagrała jednak w mocno okrojonym składzie, który był spowodowany licznymi kontuzjami. - Dwa pierwsze sety przebiegły od początku do końca pod dyktando graczy z Jelcza-Laskowic. Nieliczne zrywy naszej drużyny pokazały, że nie brakuje nam charakteru, aczkolwiek dużo błędów w przyjęciu zagrywki, oraz dobry blok przeciwnika uniemożliwiły nam nawiązanie równorzędnego pojedynku. Trzeci set przywrócił nam wiarę w korzystny wynik w całym spotkaniu. Od początku seta narzuciliśmy swój styl gry i mocno zaskoczyliśmy przeciwnika. Wypracowaliśmy kilkupunktową przewagę, którą udało się utrzymać do stanu 21-18. Niestety wtedy nasza gra ponownie się załamała i przeciwnikowi udało się odrobić straty i zakończyć mecz w trzech setach - relacjonują siatkarze.

Sobotni mecz komentuje także trener drużyny. - O dwóch pierwszych setach musimy, jak najszybciej zapomnieć. Nie weszliśmy w ten mecz zbyt dobrze, a braki kadrowe nie pozwoliły nam na przeprowadzenie koniecznych zmian na boisku. Jestem jednak zadowolony z postawy drużyny w trzeciej partii. Narzuciliśmy swój styl gry lepiej tego dnia dysponowanym przeciwnikom. Drużyna pokazała charakter na parkiecie, walczyła o każdy punkt, jakby to była piłka meczowa. Kończymy nasze zmagania ligowe i teraz nadszedł czas na podsumowanie całego sezonu - przyznaje trener Mariusz Zbróg.

Średzcy siatkarze nie zapominają o swoich kibicach, którym dziękują za wsparcie w kończących się zmaganiach ligowych. - Dziękujemy także za wsparcie naszym sponsorom, gminie Środa Śląska oraz firmie FIUKA Polska. Wkrótce postaramy się także przedstawić podsumowanie całego sezonu - dziękują.

LZS Fiuka Średzianin Środa Ślaska wystąpił w składzie: Bartula, Przedwolski, Orczyk(L), Stachowiak, Kindel, Wesołowski,  Borkowski, Rzeszuto.