Polonia zremisowała z Czarnymi Jelcz-Laskowice. Mecz komentuje trener piłkarzy

zdjęcie ilustracyjne fot.: anbo

Za nami drugi mecz seniorów MLKS Polonia Środa Śląska. W sobotę zmierzyli się z drużyną Czarni Jelcz-Laskowice. Bramkę zdobył Przemysław Ignasiak.

Mimo przewagi średzkiego zespołu i stworzenia wielu sytuacji pod bramką gospodarzy, to Czarni objęli prowadzenie w 78, minucie i dopiero ostatnia akcja przyniosła wyrównanie po bramce Ignasiaka. - Już od pierwszych minut spotkania trwała zażarta walka o każdą piłkę - gospodarze po zeszło tygodniowym wysokim zwycięstwie w Bierutowie, ruszyli do zdecydowanych ataków, ale nasz zespół odpowiadał na każdą akcję Czarnych. W 25. minucie strzał Rożka o centymetry mija narożnik bramki gospodarzy, w kolejnej akcji to Rożek zagrywa z boku w pole karne, gdzie uderzenie Wójcika w ostatniej chwili blokuje obrońca Czarnych - relacjonują członkowie klubu. - Dopiero w doliczonym czasie gry uderzenie Zająca trafia w słupek, kolejne wrzutki w pole karne padały łupem obrony lub bramkarza Czarnych. Wreszcie w 94. minucie faul w okolicy środka boiska kończy się dalekim zagraniem Antosiewicza w pole karne, gdzie w zamieszaniu bramkę na 1:1 zdobywa Ignasiak!  Zaraz po tym sędzia kończy to spotkanie - remisujemy z Czarnymi 1:1 i patrząc na całe spotkanie szkoda wielu niewykorzystanych sytuacji, które już w pierwszej połowie mogły nam ustawić ten pojedynek. Walczyliśmy do końca i opłaciło się, bo nie zasłużyliśmy w tym dniu na porażkę - dodają.

Sobotnie spotkanie skomentował dla nas także trener drużyny Krzysztof Tabak. - W tym spotkaniu było wszystko, walka, zaangażowanie oraz mądra gra we wszystkich formacjach realizując założenia taktyczne i za to wszystkim zawodnikom dziękuję. Szkoda tylko tak wielu niewykorzystanych sytuacji do zdobycia bramki, bo z pewnością uniknęlibyśmy nerwowej końcówki meczu. Piłka nie zawsze jest sprawiedliwa i nie zawsze wygrywa lepszy zespół , a z pewnością w tym dniu takim byliśmy. Przy lepszej skuteczności ten wynik mógłby być korzystniejszy dla nas - podsumowuje.

Kolejny mecz seniorów odbędzie się 6 kwietnia na stadionie w Środzie Śląskiej. Rozpocznie się o godz. 16. - Podejmujemy Wiwę Goszcz - już teraz zapraszamy na to spotkanie! - zapraszają przedstawiciele klubu.