Świetny występ karateków w Łodzi. Dziewczęta zajęły wszystkie miejsca na podium

Średzcy karatecy zdobyli kilka medali na zawodach w Łodzi fot.: arch. Bogusław Boczniewicz

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Średzcy karatecy wracają po przerwie z kolejnymi sukcesami. Tym razem wzięli udział w XV HARASUTO WORLD CUP 2019, który odbył się w miniony weekend w Łodzi.

W turnieju wzięło udział ponad 1,3 tys. zawodników z 13 państw m.in.: z Danii, Ukrainy, Niemiec, Węgier, Anglii, Norwegii, Rosji, Finlandii, Szkocji, Łotwy oraz Polski.

Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli siedem medali: trzy złote, jeden srebrny i trzy brązowe. - Złoto wywalczyły Milena Żurek w U-10, Emilia Wysocka w kategorii U-12 oraz drużyna składzie Milena Żurek, Emilia Wysocka i Lena Lenart. Srebro w U-12 zdobyła Milena Żurek. Brąz drużyna kadetów Patryk Dul, Michał Dziedzicki, Bartosz Zamaro i drużyna U-14 Adam Dul, Kamil Brzeziński i Bartosz Zamaro - informuje trener Boczniewicz. - Bardzo dobre piąte miejsce w kategorii seniorów na 29. startujących wywalczył Bartłomiej Babiński, który przegrał walkę o trzecie miejsce z zawodnikiem z Łotwy oraz Maria Kułakowska w U-14, która swoją walkę o trzecie miejsce przegrała z Ukrainką - dodaje sensei.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje start dziewcząt w kata U-12. - W konkurencji wzięło udział 21 zawodniczek. Wszystkie miejsca na podium przypadły naszym dziewczętom. Pierwsza była Emilia Wysocka, druga Milena Żurek, a trzecia Maria Kułakowska. Łódzki turniej jest zaliczany do rankingu Polskiej Unii Karate, która na jego podstawie ustala Kadrę Narodową, dlatego wzięli w nim udział wszyscy najlepsi polscy karatecy oraz reprezentacje narodowe Ukrainy, Węgier, Szkocji i Danii. Bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe władzom gminy Środa Śląska, która sfinansowała opłatę startową oraz noclegi karateków - podsumowuje trener Boczniewicz.