Echo Średzkie

Głubczyce: 10 medali dla średzkich karateków

Zawody w Głubczycach fot.: B. Boczniewicz

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Kolejny udany start średzkich karateków. Tym razem podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza startowali w X Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego w Karate WKF.

Zawody odbyły się 11.05.2019r w Głubczycach. Wzięło w nich udział 385 zawodników z 20 klubów z Polski, cztery kluby z Czech i jeden klub ze Słowacji.

Znakomicie spisali się w nich średzcy karatecy, którzy zdobyli 10 medali- 6 złotych,2 srebrne oraz 2 brązowe. Kolejny raz nasze dziewczęta potwierdziły swoją klasę wygrywając zdecydowanie swoje kategorie wiekowe - informuje trener naszych reprezentantów, Bogusław Boczniewicz.

2 złota wywalczyły Milena Żurek w kategorii 9 i 10 lat oraz Emilia Wysocka w 11 i 12 latkach. Srebro w 11 latkach oraz brąz w 12 latkach wywalczyłą Maria Kułakowska. 2 medale indywidualnie zdobył również Kamil Brzeziński, który zwyciężył w 11 latkach i był trzeci w kategorii 12 lat.

Oprócz sukcesów indywidualnych nasi karatecy zdobyli 2 medale w drużynach: złoty w kategorii 10-13 lat wywalczyli -Kamil Brzeziński, Adam Dul I Bartosz Zamaro.

Srebro przypadło w kategorii 12-15 lat: Patryk Dul, Bartosz Zamaro i Adam Dul. Wszystkie kategorie były licznie obsadzone. Aby zdobyć medal należało stoczyć 4 lub 5 walk.

Za tydzień kolejny bardzo ważny start. Tym razem nasi zawodnicy startować będą w turnieju rankingowym Polskiej Unii Karate w Pleszewie. Start w nim zapowiedzieli wszyscy najlepsi polscy karatecy - dodaje trener.