POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Strażacy z OSP Głoska odebrali nowy wóz [foto + wideo]

Przywitanie nowego w wozu ratowniczo-gaśniczego w Głosce fot.: echosredzkie.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Czwartek 3 września stał się ważną datą w historii jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Głosce. Tego dnia w remizie pojawił się nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy.

Szpaler rac, zaciekawieni mieszkańcy, pełni oczekiwań druhowie i tradycyjny dźwięk syreny strażackiej. W takich okolicznościach chwilę po godzinie 18.30 przed remizą w Głosce zameldował się fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault D16. Wóz w strażackiej eskorcie witany był przez druhów, a także mieszkańców. By tradycji stało się zadość prezes Jerzy Haczkiewicz "ochrzcił" auto szampanem. Gratulacje i życzenia przekazał wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn.

Nowy pojazd zastąpi wysłużonego, 35-letniego Mercedesa 813, który wróci do swojej macierzystej jednostki w Lutyni. - O nowym aucie myśleliśmy od lat, ale nigdy o tym głośno nie mówiliśmy. Do czasu aż z inicjatywą zakupu nowego auta wyszedł wójt gminy Miękinia pan Jan Marian Grzegorczyn wraz z naszym radnym Kazimierzem Wielgusem - komentuje Jerzy Haczkiewicz, prezes OSP Głoska.

Samochód zostanie wprowadzony do podziału bojowego po zarejestrowaniu, przeszkoleniu strażaków z jego obsługi i uzupełnieniu w potrzebny sprzęt.

Kilka szczegółów dotyczących wozu

Uterenowiony pojazd klasy drugiej z napędem 4x4 to efekt pracy firmy P.S. Szczęśniak z Bielska-Białej. - Pojazd wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 3000 dm³ i zbiornik środka pianotwórczego 300 dm³. Sercem samochodu jest autopompa firmy Godiva P2A 2010 o maksymalnej wydajności 2800 dm³/min. Na dachu znajduje się ponadto działko wodno-pianowe o wydajności 2400 dm³/min. Samochód posiada zamontowaną na zderzaku wyciągarkę marki Dragon-Winch. Całość dopełnia oświetlenie robocze i ostrzegawcze w technologii LED - wyjaśnia prezes.

Jakie są dalsze plany jednostki z Głoski? - Dalszymi celami jest doposażenie nowego auta oraz dalsze szkolenie nowych członków - podsumowuje Jerzy Haczkiewicz.

anha

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Strażacy z OSP Głoska odebrali nowy wóz [foto + wideo]

  2020-09-04 23:28:34

  gość: ~facepalm

  Artykuł o nowy samochodzie dla OSP Głoska a na zdjęciu głównym w artykule auto OSP Miękinia. Gratulacje dla autora, rzetelności dziennikarskiej.

 • 2020-09-05 08:09:31

  gość: ~anha

  @~facepalm
  Dojechał i na zdjęcie główne

 • 2020-09-05 16:51:14

  gość: ~Mieszkaniec

  Skoro radny Wielgus tak prężnie działa, to może by wyszedł z inicjatywą remontu drogi Głoska - Księginice?

 • 2020-09-08 21:47:29

  gość: ~Z Miekini

  ostatnio dodany post

  Gratulacje ;)

REKLAMA