POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Gmina Malczyce przystąpiła do Stowarzyszenia „Rzeczpospolita Samorządna”

"Przynależność do Stowarzyszenia przyniesie gminie Malczyce wymierne korzyści" fot.: echosredzkie.pl

Radni Gminy Malczyce zdecydowali o przystąpieniu do stowarzyszenia „Rzeczpospolita Samorządna”. Uchwałę przegłosowali na sesji 8 września.

Stowarzyszenie „Rzeczpospolita Samorządna” zrzesza jednostki samorządu terytorialnego wszystkich szczebli. - Zostało założone przez Województwo Dolnośląskie, Powiat Lubiński, Gminę Miejską Lubin, Gminę Siechnice i Gminę Ścinawa. Z czasem do stowarzyszenia przystąpiły kolejne jednostki samorządu terytorialnego: Gmina Wołów, Gmina Miękinia, Gmina Wądroże Wielkie, Gmina Miasto Brzeg Dolny, Gmina Legnickie Pole, Miasto i Gmina Syców, Miasto i Gmina Chocianów, Miasto i Gmina Prochowice, Miasto i Gmina Wołów, Miasto Oława - czytamy na stronie organizacji. - Naszym celem jest wspieranie rozwoju społecznego, gospodarczego i kulturowego, integracja wspólnot lokalnych, promocja i realizacja wspólnych interesów jednostek samorządu terytorialnego - dodają członkowie stowarzyszenia.

Współpraca gminy Malczyce i organizacji ułatwi współdziałanie samorządów lokalnych poprzez sprawniejszą koordynację działań i wymianę informacji, co więcej umożliwi szersze wykorzystanie potencjału lokalnych społeczności, ich integrację, a tym samym wesprze budowę społeczeństwa obywatelskiego. - Przynależność do Stowarzyszenia „Rzeczpospolita Samorządna” przyniesie gminie Malczyce wymierne korzyści. Już teraz wspólnie planujemy rozwój ścieżek rowerowych, w związku z czym podpisaliśmy list intencyjny zakładający wspólną realizację ścieżki rowerowej Malczyce – Jawor o długości ponad 30 km. Oczywiście jest to dopiero początek naszej współpracy. Wierzę, że wspólnie zrealizujemy jeszcze wiele innych projektów służących naszym mieszkańcomkomentuje wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

echo/gm

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Gmina Malczyce przystąpiła do Stowarzyszenia „Rzeczpospolita Samorządna”

    2020-09-11 14:38:27

    gość: ~ciekawy

    ostatnio dodany post

    wójt to niech lepiej powie jaki układ ma z lokalnym przedsiębiorcą i wykonawcą czy pod wszystkich inwestycji gminnych i nie tylko. nie poznaję człowieka.chyba się przewartościował. czy on się z kimkolwiek liczy czy już wszystkie rozumy pozjadał

REKLAMA