POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Trwa renowacja zabytkowego ołtarza w Miękini. Inwestycję wspierają parafianie

Renowacja zabytkowego ołtarza z kościoła w Miękini fot.: Parafia w Miękini

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Miękini, od stycznia trwa renowacja głównego ołtarza.

Na bieżąco relację z etapu prac renowacyjnych, możemy śledzić w mediach społecznościowych parafii. Co ciekawe remont nie jest realizowany przy wsparciu finansowym z np. dotacji. - Całość jest finansowana z funduszy parafii. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca rada parafialna organizuje po mszy świętej, zbiórki pieniędzy na prace renowacyjne. Parafianie naprawdę potrafią się zorganizować, jeśli mamy taką potrzebę. Bardzo to doceniamy i to dzięki nim, możemy zadbać o nasz ołtarz - przyznaje proboszcz Waldemar Kocenda.

Prace renowacyjne przebiegają bez zakłóceń. Ich zakończenie zaplanowano na koniec listopada. Koszt inwestycji to około 150 tys. złotych. - Renowacji wymagał cały ołtarz, razem z zabytkowymi malowidłami. Prace nad nim wykonuje Konserwacja Dzieł Sztuki Paulus z Bochni - dodaje ksiądz.

Głównym elementem ołtarza jest obraz na planie prostokąta, zatytułowany: "Narodziny Najświętszej Maryi Panny". Powstanie dzieła datuje się na 1889 rok, a jego autorem jest Paul Assmann. Zastosowana technika to olej na płótnie. Obraz zdobi drewniana, rzeźbiona i pozłacana rama. Na pierwszym planie obrazu znajduje się św. Joachim i św. Anna z nowo narodzoną Marią.

Obraz na głównym ołtarzu.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA