POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Finał motoryzacyjnej akcji dla Oliwiera [foto]

Motoryzacyjnie dla Oliwiera fot.: echo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Licytacje gadżetów, loteria fantowa, przejażdżka bryczką, podziwianie tuningowanych aut - to kilka atrakcji, jakie czekały na gości w Malczycach.

W niedzielę 20 września finał miała akcja "Motoryzacyjnie dla Oliwiera", podczas której na boisku przy ulicy Mickiewicza w Malczycach zbierano środki na leczenie małego Oliwiera Kwiatkowskiego. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Pomoc Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”. W październiku ubiegłego roku jego rodzice usłyszeli diagnozę, siatkówczak lewego oka. Od razu rozpoczęła się chemioterapia. Po obiecującym początku leczenia, a następnie ograniczeniu dostępu do specjalistów po nadejściu pandemii koronawirusa, w czerwcu badania wykazały wznowę. W sierpniu kolejna diagnoza, guz prawego oka. Mały Oliwier leczony jest w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, a każdy wyjazd jest dużym wyzwaniem, zarówno finansowym, jak i logistycznym.

Podczas imprezy charytatywnej w Malczycach, pomimo pandemii i związanymi z nią obostrzeniami udało się zebrać kwotę 10 390,50 zł, która zasili konto chłopca w fundacji.

Dziękuję głównemu organizatorowi, sponsorom, darczyńcom oraz wszystkim, którzy zechcieli nam pomóc! Wasze serducha i tym razem pokazały, że los chorego dziecka nie jest nikomu obojetny! Z całego serca wszystkim jeszcze raz bardzo, ale to bardzo dziękuję! Pomaganie to frajda - komentuje Irena Tabasz, jedna z organizatorów.

- Niestety nie dotarła do nas na czas koszulka z autografami Górnika Łęczna. Zostanie ona jednak wystawiona na licytację internetową, z której dochód również w całości zasili konto chłopca - dodają organizatorzy.

echo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Finał motoryzacyjnej akcji dla Oliwiera [foto]

  2020-09-21 10:50:06

  gość: ~Hhhhhhbbbbnjj

  Moze ktos wie jak ma na imie ta najwieksza dziewczyna z tiem opel ktora ciagnela line

 • 2020-09-21 17:39:11

  gość: ~Ten tego

  A co chciałeś spróbować czy jest dobra w ciągnięciu czegoś innego niż lina ?
  hehe ...

 • 2020-09-21 22:09:43

  gość: ~Donosiciel

  ostatnio dodany post

  @~Hhhhhhbbbbnjj
  Natalia z opel team dolnoslaskie

REKLAMA