POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Miękinia: pierwsza lodówka społeczna jest już uruchomiona

Otwarcie pierwszej lodówki społecznej w Miękini fot.: GOPS Miękinia

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Przy budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miękini jest już zamontowana lodówka foodsharingowa. Dzięki niej mieszkańcy mogą wesprzeć osoby potrzebujące.

Cała akcja związana jest z kampanią społeczną, którą miękiński GOPS przygotował razem z fundacją weźpomóż.pl. Oficjalne uruchomienie urządzenia odbyło się 29 września. - Lodówka społeczna to jadłodzielnia, a idea jej funkcjonowania jest bardzo prosta! Masz za dużo jedzenia - wkładasz je do lodówki, a każdy potem może je stamtąd zabrać. Dzięki temu, zamiast wyrzucać nadmiar jedzenia, dzielisz się nim z każdym, kto tego potrzebuje - informuja urzędnicy.

Jedzeniem z lodówki można częstować się bezpłatnie. Co ciekawe można do niej wkładać wyroby własne np. ciasta. W regulaminie wyszczególniono także, czego nie powinno się przynosić m.in. surowego mięsa, potraw zawierających surowe jajka, czy alkoholu. Warto dodać, że lodówka jest monitorowana. 

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji poprzez uzupełnianie urządzenia, szczególnie w nadchodzących jesienno-zimowych miesiącach.

echo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Miękinia: pierwsza lodówka społeczna jest już uruchomiona

  2020-09-30 14:14:31

  gość: ~ooo

  brawo brawo brawo , duza gmina moze jeszcze gdzies?

 • 2020-10-03 14:01:49

  gość: ~Piotrek

  ostatnio dodany post

  @~ooo
  Brawo Pani Moniko za pomysł, żeby wam tylko Heniek nie wyjadal sam wszystkieg!:)

REKLAMA