POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Zbierając nakrętki możesz pomóc choremu Piotrusiowi

Jak możesz mu pomóc? Wystarczy wrzucić plastikowe nakrętki do pojemnika fot.: CeKA

W piątek przed Centrum Kultury Alternatywnej stanął czerwony pojemnik w kształcie serca. Wrzucając do niego nakrętki, możesz wesprzeć leczenie i rehabilitację Piotrusia.

16 października informowaliśmy, że przed wejściem do CeKA w Środzie Śląskiej stanął kosz, do którego mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki. Dziś placówka poinformowała, że poprzez ten prosty gest można pomóc w leczeniu i rehabilitacji 8-letniego Piotrusia Senczyny z Konar (gm. Udanin). Chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) i porusza się na wózku. Na co dzień potrzebuje systematycznej i kosztownej rehabilitacji.

Wystarczy, że zamiast wyrzucać nakrętki po plastikowych butelkach do kosza, wrzucisz je do naszego Serca. Stąd trafią do recyklingu. Firma, która je odbierze, zasili konto fundacji, pod której opieką jest chłopiec – informują pracownicy Centrum Kultury Alternatywnej.

Wszystkie osoby zainteresowane „nakrętkową pomocą” na rzecz swojego dziecka proszone są o składanie wniosków do Centrum Kultury Alternatywnej – regulamin i wniosek dostępne TUTAJ.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA