POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Przegląd inwestycji: budowa żłobka w Miękini

Trwa budowa nowego żłobka w Miękini fot.: investmap.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Widać kolejne postępy prac na placu budowy nowego żłobka w Miękini. Wartość inwestycji opiewa na niemal 8 mln złotych.

Budynek znajduje się przy ul. Willowej w Miękini. Plac budowy został przekazany wykonawcy Przedsiębiorstwu Produkcyjno-Usługowemu MIRS 28 maja tego roku. 

Obiekt zaprojektowano w technologii o podwyższonych parametrach efektywności energetycznej. Mieścić się w nim będą: 1 sala przedszkolna i 3 sale żłobkowe wraz z sanitariatami, szatniami, salą wielofunkcyjną, stołówką, pomieszczeniami administracyjnymi, zapleczem kuchennym i magazynowym. Na zewnątrz utworzony zostanie plac zabaw. Obiekt będzie wyposażony w instalacje fotowoltaiczne i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mury nowego żłobka pną się w górę. - Obecnie trwają prace przy dokończeniu stropu nad parterem. Prowadzone są również odwierty pod pompy ciepła oraz zamontowano schody na antresolę - informują urzędnicy.

Na realizację inwestycji gmina Miękinia pozyskała dofinansowanie w wysokości ponad 4,8 mln złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. - Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2020-2021, a nowy żłobek i przedszkole ruszą na początku września 2021 roku - dodają inwestorzy.

echo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Przegląd inwestycji: budowa żłobka w Miękini

  2020-10-24 17:40:29

  gość: ~Można

  R. Ucz się nieudaczniku i tchórzu

 • 2020-10-25 00:32:26

  gość: ~Roland

  ostatnio dodany post

  @~Można Ty pacanie, jam Roland, odwazny rycerz tego miasta od sredniowiecza a ty anonimowy skunksie, tchurzu w wirtualnym swiecie, boisz się podpisu a Rolanda wyzywasz na pojedynek

REKLAMA