POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Serce w Malczycach już napełnione. Nakrętki zostały przekazane na leczenie Piotrusia z Konar

Nakrętki trafiły do potrzebującego chłopca fot.: GM

Pod koniec października przed malczyckim urzędem staneło serce na plastikowe nakrętki.

Kolejne serce swoje miejsce znalazło przy Publicznym Przedszkolu w Malczycach. - Każdy, kto będzie chciał wesprzeć osoby niepełnosprawne w pozyskaniu środków na leczenie czy rehabilitację, będzie mógł wrzucić nakrętki do „gminnych” serce - informowali wówczas urzędnicy. - Serce po zapełnieniu będzie opróżnianie, a nakrętki zostaną przeznaczone na pomoc dla potrzebujących - dodali pracownicy gminy.

Nie minęło wiele dni, a metalowa konstrukcja już została opróżniona. Nakrętki z "gminnego serca" zostały przekazane na pomoc w leczeniu i rehabilitacji 8-letniego Piotrusia Senczyny z Konar (gm. Udanin). Chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) i porusza się na wózku. Na co dzień potrzebuje systematycznej i kosztownej rehabilitacji. Warto dodać, że dla chłopca zbierane są nakrętki, także do serca ustawionego przy Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej.

- Zwracamy się do państwa o zgłaszanie zapotrzebowania nakrętek. Chcielibyśmy wesprzeć osoby z terenu gminy Malczyce. Nie zapominajmy też, że zbieranie nakrętek to również dbałość o środowisko, albowiem nakrętki zostaną poddane recyklingowi - przyznają urzędnicy.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA