POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Niemal w całym powiecie zbierają nakrętki. Nowe serce jest w Udaninie

Serce na nakrętki jest w Udaninie fot.: GU

Zbieranie plastikowych nakrętek jest coraz popularniejsze. W niemal całym powiecie średzkim mieszkańcy wrzucają je do wielkich serc. 

Jednym z pierwszych pojemników na nakrętki w kształcie serca był ten, który stoi dziś przy Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Następnie pojawiły się one w gminie Malczyce, a charakterystyczny pojemnik pojawił się także przy Urzędzie Gminy Miękinia.

Kolejne serce stoi w Udaninie na parkingu przy pomniku "Obrońców Ojczyzny". - Prosimy mieszkańców o włączenie się w akcję zbierania nakrętek. Wójt gminy Udanin dziękuje panu Jarosławowi Andraszowi ze Środy Śląskiej za wykonanie i dostarczenie serca. Projekt koordynowała Joanna Kozak z Urzędu Gminy Udanin - informują pracownicy.

Akcja ze zbieraniem nakrętek jest chętnie przeprowadzana w wielu miejscowościach. Dzięki niej nie tylko można wesprzeć osoby potrzebujące, ale także ma to pozytywny wpływ na środowisko. Dla firm recyklingowych nakrętki to surowiec wtórny. Odbierając go, wpłacają ekwiwalent pieniężny fundacji, która później przekazuje fundusze m.in. na zakup sprzętu do rehabilitacji osób niepełnosprawnych. 

echo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Niemal w całym powiecie zbierają nakrętki. Nowe serce jest w Udaninie

  2020-12-02 20:05:32

  gość: ~Edek

  Przepraszam, trochę już mam dość tych informacji z Udanina....wszędzie Udanin...rzadko kogo to interesuje ze Środy Sl i okolic.
  Pozdrawiam

 • 2020-12-07 14:32:37

  gość: ~Problem

  ostatnio dodany post

  To jak masz problem nie czytaj... widocznie w Udaninie dużo się dzieje!

REKLAMA


REKLAMA