POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Uczniowie dla potrzebujących. Świąteczna akcja wolontariuszy z Kostomłotów

Prezenty dla pacjentów fot.: GK

W okresie świątecznym uczniowie z Kostomłotów z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariusza i Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili kilka akcji dla potrzebujących.

Również i w tym roku, mimo trudnego czasu pandemii, szkoła przyłączyła się do akcji „Podaruj prezent na Święta małym pacjentom Przylądka Nadziei”. - W szpitalu leczy się blisko dwóch tysięcy małych i tych trochę starszych pacjentów chorych na raka, którzy nierzadko czas Bożego Narodzenia spędzają w szpitalu. Z myślą o nich została zorganizowana kwesta prezentów - opowiada koordynatorka Szkolnego Klubu Wolontariusza Lilla Staworowska.

Od 1 do 17 grudnia w szkole w Kostomłotach zbierane były m.in. zabawki, książki, klocki, gry, puzzle, kolorowanki, zestawy kosmetyków, koszulki oraz biżuterię. Z nich zostały przygotowane paczki. - Jesteśmy ogromnie zaskoczeni wsparciem, jakie uzyskała nasza inicjatywa! To niezwykłe, że tyle przedszkolaków, dzieci i młodzieży z naszej szkoły wraz ze swoimi rodzicami wspierają innych i mają potrzebę dzielenia się z innymi. W akcję włączyli się nauczyciele. Dzięki wsparciu wychowawców mogliśmy tak wiele darów przekazać dla szczególni dotkniętych przez los. Być może dzięki temu ich święta nie będą tak samotne - przyznaje koordynatorka.

Do akcji przyłączyli się również mieszkańcy gminy Kostomłoty. - Dziękujemy naszym radnym: Marzenie Kruźlak, Leonowi Barylakowi i Markowi Żądło oraz w szczególności przewodniczącej Rady Gminy Agnieszce Śladowskiej, która zawsze odpowiada z wielkim sercem na nasze prośby i potrzeby. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, którzy przyłączyli się do zbiórki prezentów, które Beata Rokicka wraz z mężem zawiozła podopiecznym wrocławskiej kliniki - podsumowuje Lilla Staworowska.

echo/Gmina Kostomłoty

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Uczniowie dla potrzebujących. Świąteczna akcja wolontariuszy z Kostomłotów

    2020-12-24 06:44:11

    gość: ~Danusia

    ostatnio dodany post

    Zawsze należy pamiętać o Tych najbardziej bezbronnych.

REKLAMA