POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Znany wstępny plan wydarzeń podczas WOŚP w powiecie średzkim

W tym roku orkiestra zagra dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy fot.: mpr

Podczas 29. Finału WOŚP siły połączą samorządy, stowarzyszenia i organizacje działające na terenie powiatu średzkiego. Sztaby opublikowały ramowy plan wydarzeń.

Tegoroczny 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został przesunięty na 31 stycznia. W tym roku orkiestra zagra dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Lokalne sztaby opublikowały informację przedstawiającą ramowy program wydarzeń, jakie odbywać będą się pod hasłem „Łączymy siły”.

O ile sytuacja epidemiologiczna i obostrzenia panujące ostatniego dnia stycznia pozwolą na organizację plenerowych wydarzeń, o godzinie 9.00 sprzed Centrum Kultury Alternatywnej wyruszy rajd rowerowy, którego meta przewidziana jest przy pomniku Pamięci Obrońców Ojczyzny w Udaninie. Godzinę później równolegle na akwenie Kajaki w Środzie Śląskiej oraz w Lenartowicach fani zimnych kąpieli urządzają orkiestrowe morsowanie. W obu lokalizacjach zostaną rozstawione namioty, w których będzie można nabyć WOŚP-owe gadżety oraz rozgrzewające napoje i posiłki. Również o 10.00 w Środzie Śląskiej odbywać ma się turniej piłki nożnej organizowany przez MLKS Polonia Środa Śląska. W samo południe na terenie Malczyc, Miękini i Miasta Skarbów prowadzone będą rodzinne gry terenowe. Zabawa prowadzona na terenie Środy Śląskiej ruszy spod Centrum Kultury Alternatywnej.

Tradycyjnym elementem zabawy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w Malczycach jest „serduszko do nieba”, podczas którego czerwone baloniki z helem w jednym momencie wypuszczane są do nieba. W tym roku to wydarzenie zaplanowano na 15.00, a towarzyszyć mu będą występy plenerowe i licytacje. Godzina 15.00 to również czas na siatkówkę. Równolegle w hali sportowej w Miękini i w szkole podstawowej w Kostomłotach zmierzą się fani tego sportu. Zwieńczeniem plenerowych wydarzeń będzie turniej piłki nożnej na orliku w Miękini.

Wydarzenia w dalszym ciągu są dopracowywane, być może zostaną również rozbudowane, zatem więcej szczegółów z pewnością poznamy w najbliższym czasie.

echo

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Znany wstępny plan wydarzeń podczas WOŚP w powiecie średzkim

  2021-01-08 16:18:14

  gość: ~ela

  RAjd rowerowy w zime... hymmm no gratuluje

 • 2021-01-09 17:00:14

  gość: ~rowerzysta

  @~ela
  Rajdy rowerowe z okazji WOŚP są organizowane co roku. Nie chcesz - nie jedziesz. Tyle. Nie neguj, skoro nie rozumiesz. Albo zamiast negować po prostu zapytaj o szczegóły, zamiast szydzić, bo jest to nie na miejscu, a i o braku kultury, tudzież wyobraźni świadczy. Też nie biorę udziału, bo jak dla mnie za zimno, ale to nie powód, aby organizatorom jechać. Oni przynajmniej coś w temacie robią i choćby pojechały trzy osoby, to i tak brawo za inicjatywę.

 • 2021-01-09 10:15:32

  gość: ~Adfffg

  A co ci nie pasuje pajacu nie jezdzisz rowerem to sec cicho pajacu chyba jestes pisior

 • 2021-01-09 11:11:33

  gość: ~yzyzyz

  Oj klaunie, jeździsz na rowerze w zimie,przypuszczam, że należysz do jakieś "narodowej" reprezentacji sportowej, możesz trenować i uprawiać sport chyba jesteś klaunie "nowoczesny" i "POstępowy".

 • 2021-01-09 18:06:01

  gość: ~Ida

  Słabo, słabiutko. Jak na takie wielkie i bogate CKA, takie osobistości, które znalazły tam zatrudnienie, to nie popisaliscie się z tym programem.

 • 2021-01-10 13:57:28

  gość: ~WOSP

  ostatnio dodany post

  @~Ida
  Masz jakiś kompleks?

 • 2021-01-09 19:54:40

  gość: ~ela

  Szanowni komentatorzy tu Ela
  Napisałam "hymmm no gratuluje".....czyli gratuluje pomysłu w zimę i pomysł oraz odwagę.
  Skąd takie skojarzenia Panów Affffa i rowerzysta, że ja zła, że ja z PIS?

 • 2021-01-09 23:47:49

  gość: ~To ja

  "Pilnujcie naszych łóżek!" - napisał szef WOŚP.

REKLAMA