POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Rekordowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie średzkim

Rekordowe kwoty w sztabach WOŚP na terenie powiatu średzkiego fot.: echosredzkie.pl

Ostatnia niedziela stycznia na długo zapadnie w pamięci mieszkańców. Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie średzkim zebrały ponad 234 tys. zł.

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy przeszedł do historii. Fundacja podała kwotę, która jest sumą kwot szacunkowych od sztabów, wyników zbiórek elektronicznych w momencie zakończenia Finału w studiu oraz darowizn przekazanych przez partnerów. Tegoroczna kwota deklarowana to 127 495 626 złotych!

Fantastyczną pracę na rzecz WOŚP wykonały sztaby z terenu powiatu średzkiego. Sztab Hufca ZHP w Środzie Śląskiej, dzięki wydarzeniom zorganizowanym wspólnie z Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej, Gminą Malczyce, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Malczycach, Gminą Udanin, Unią Przygody 4x4, Xtreme Środa Śląska, Kołem Gospodyń Średzkich, czy MLKS Polonia Środa Śląska do puszek zebrał ponad 67,6 tys. złotych. Do tego należy doliczyć zebraną kwotę z eSkarbonki w wysokości 32,4 tys. złotych. Łącznie to ponad 102 tys. złotych

Nasze aukcje na Allegro będą trwać jeszcze do niedzielnego wieczora, ale już dzisiaj możemy pochwalić się niesamowitym wynikiem - 102 437,01 zł. 29. Finał WOŚP jest dla nas wyjątkowy, nie tylko ze względu na ograniczenia, przez które kilka razy musieliśmy zmieniać plany, ale przede wszystkim na ilość grup i osób, które dołączyły do nas, aby wspólnie zagrać dla WOŚP. Za organizację sztabu po raz kolejny odpowiada Hufiec ZHP Środa Śląska, ale siedziba po raz pierwszy znajdowała się Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej - komentuje Urszula Żerdzińska, szefowa sztabu Hufiec ZHP Środa Śląska.

Tradycyjnie grał z nami Gminny Ośrodek Kultury w Malczycach oraz Gmina Malczyce. Serduszko do nieba odbyło się przy wsparciu finansowym radnych gminy Malczyce, pod przewodnictwem Moniki Krzywdzińskiej. Po raz pierwszy współpracowaliśmy z Gminą Udanin i liczę na to, że z roku na rok ta współpraca również będzie się rozwijać - dodaje Ula.


W Malczycach sztabowcy sprzedawali ciasto

Wolontariuszami byli głównie zuchy, harcerze i instruktorzy z Hufca ZHP Środa Śląska, ale zgłosić mógł się każdy. W tym roku najmłodszym wolontariuszem był niespełna 3-letni Marcel. 

Rekord padł także w Miękini, gdzie sztab w Samorządowym Ośrodku Kultury tworzył 4. Miękiński Szczep Harcerski Ha2O. W ubiegłym roku podczas finału zorganizowanego w szkole w Pisarzowicach zebrano ponad 21 tys. zł (wliczając w to środki w obcej walucie). W tym roku, pomimo obostrzeń zebrano kwotę 45 943,15 złotych.


Sztabowcy z Miękini działali w Samorządowym Ośrodku Kultury

Rekord padł również w sztabie w Kostomłotach. Szef tamtejszego sztab podaje informację, że konto fundacji zasili 38 287 zł.

Ponad 45 tys. zł uzbierał także sztab z Wilkszyna. Do puszek wolontariusze zebrali 22 351,98 złotych, a 25 177,77 złotych dołożono z aukcji internetowych, które trwają jeszcze do niedzieli. Łącznie to kwota 47 527,75 złotych!

Ostateczną kwotę zebraną na rzecz 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poznamy 7 kwietnia w Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku wspólnie gramy dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

W minioną sobotę i niedzielę wiele działo się na terenie powiatu. Poza wydarzeniami, które już pojawiały się na naszym portalu odbył się m.in. WOŚPowisko z Unią Przygody 4x4, rajd rowerowy ze Środy Śląskiej do Udanina, gry terenowe czy zawody sportowe.

Przedstawiamy nasze galerie z poszczególnych wydarzeń:

Krótkie filmy z wydarzeń:

echo

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA