POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Park przy ul. Malczyckiej - historyczne miejsce z potencjałem

Park przy ul. Malczyckiej w Środzie Śląskiej fot.: echo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Zielone miejsca w miastach są dziś jednymi z najbardziej pożądanych terenów. Tworzą je parki, skwery, bulwary oraz ogródki działkowe. 

W Środzie Śląskiej takimi miejscami są m.in. park wzdłuż Alei Konstytucji 3-go Maja, Kajaki czy tereny przy ul. Malczyckiej i Młynarskiej, gdzie znajduje się Psi Gaj, który powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Park przy ulicach Malczyckiej i Kolejowej, to historyczne miejsce, gdzie dziś mieszkańcy często spacerują z psami czy dziećmi. Dawniej to miejsce wyglądało  inaczej. Było kilka wytyczonych ścieżek, a nawet niewielki staw, który dziś możemy zobaczyć na zdjęciach.

Park w Środzie Śląskiej przy ul. Malczyckiej.

Dziś znajdziemy tam, oprócz pięknych, starych drzew - główną ścieżkę wzdłuż parku oraz te wytyczone przez mieszkańców, kilka ławek i lamp. Jest także duży plac, gdzie niegdyś pewnie było boisko do gry w piłkę nożną. Po boisku został tylko stelaż bramki.

Aby nadać temu miejscu blask, wystarczyłoby niewiele. Choćby utwardzenie ścieżek, by po deszczu nie chodzić po błocie. Albo wzbogaceniu parku o kwieciste klomby, nasadzenia. Na uwagę zasługuje także kwestia "stojącej wody" na tym terenie po intensywniejszych opadach deszczu, na którą kilkukrotnie zwracali uwagę nasi czytelnicy.

Środa Śląska - Miasto Skarbow, ciekawych uliczek z zabytkową architekturą, historią, jak np. dawne mury obronne, czy miejsce, gdzie odnaleziono Skarb Średzki. To miasteczko, po którym chętnie się spaceruje. Warto wykorzystywać potencjały, jakie jeszcze w nim drzemią, a park przy ulicach Malczyckiej i Kolejowej z pewnością takie ma. 

echo

12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Park przy ul. Malczyckiej - historyczne miejsce z potencjałem

  2021-03-01 08:05:18

  gość: ~profesor

  Wzdłóż ???!!

 • 2021-03-01 21:28:34

  gość: ~uczniak

  @~profesor
  prawda, pora zaprzyjaźnić się ze słownikiem ortograficznym :) na szczęście w miarę szybko poprawione

 • 2021-03-01 10:53:57

  gość: ~Maria

  Nareszcie istotny dla miasta temat.Pana Burmistrza nie interesują tereny zielone naszego miasta.Ma inne zainteresowania.Nie widziałam go jeszcze na spacerze w naszym mieście,ale w kościołach już wszystkich.Szczególnie przed wyborami.Pieniądze woli wydawać na kosztowne imprezy na rynku.Poprzedni Burmistrz robił to samo.Kiedy wybierzemy Burmistrza który zajmie się miastem.Może znajdą się kiedyś i tacy radni.Może jak będą okręgi jednomandatowe?

 • 2021-03-01 15:33:38

  gość: ~Marcin

  @~Maria
  Brawo Maria.Istota problemu.Ni zrozumiałe dla Ratusza!

 • 2021-03-01 16:27:17

  gość: ~miastowy

  @~Maria A teraz niby jakie są okręgi w gminie...? A może Burdzy na burmistrza? Hihihi

 • 2021-03-01 14:01:28

  gość: ~Renia

  Dokładnie, teren ma potencjał i szkoda że nie jest wykorzystany. Byłoby kolejne fajne miejsce do spacerów oprócz kajaków. Prosimy o przekazanie tej sprawy do odpowiednich władz.

 • 2021-03-01 17:23:59

  gość: ~Fakt

  Najpierw to niech R.zrobi porządek w parku głównym przy Konstytucji 3 Maja. Wstyd go pokazać turystom i gościom miasta. R. nie zrobił prawie nic , by poprawić jego wizerunek. No naprawdę wyglądał lepiej za Niemca ( w rynku są zdjęcia, a w zasadzie ich wyblakłe obrazy). Symbolem dziadowskich rządów R. jest FOTANNA!, która odstrasza. Z reguły zasyfiona, służy za śmietnik i toaletę. Ale tak to jest jak się jest oderwanym o rzeczywistości i mieszkańców. Zadam teraz pytanie retoryczne - czy ktoś widział przez ostatnie kilka lat R. spacerującego, po mieście, robiącego zakupy w jakimś większym sklepie w ŚŚ, albo rozmawiającego na ulicy ze zwykłymi mieszkańcami o ich problemach?......

 • 2021-03-01 19:53:22

  gość: ~Populus

  @~Fakt
  a po "rewitalizacji" parku ani śladu..

 • 2021-03-01 19:17:36

  gość: ~KRUTY

  Znowu odbędzie się narada specjalistów, pogadają, naobiecują i nic nie zrobią.

 • 2021-03-02 21:52:41

  gość: ~Oaza

  Ładne jeziorko by tam było. Tak jak kiedyś dawno temu.

 • 2021-03-04 07:07:29

  gość: ~Ja

  Moje pokolenie, razem ze mną robiło tę boisko, byl też kosz do koszykówki. Teraz ten teren nadawał by się na świetny plac zabaw dla dzieci, a nie jakieś gaiki dla psów robić

 • 2021-03-06 08:51:18

  gość: ~Znamtenpark

  ostatnio dodany post

  @~JaNa przełomie lat 60-70,młodzież z ulicy wtedy jeszcze Nowotki i nie tylko z tej ulicy,zrobiła boisko do piłki nożnej,siatkówki i może nie uwierzycie ale zrobiono również mały plac z kołem do pchnięcia kulą.Z tego co pamiętam władze Środy nie pomagały ale też nie przeskadzały,a młodzież miała frajdę.

REKLAMA