POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Sala widowiskowa GOK w Malczycach ponownie otwarta

Gminny Ośrodek Kultury w Malczycach fot.: echosredzkie.pl

Zakończył się remont sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury im. Stanisława Reymonta w Malczycach. 

Część obiektu została na początku ubiegłego roku całkowicie wyłączona z użytkowania, w związku ze stwierdzonymi uszkodzeniami konstrukcji dachu. Sala została natychmiast zamknięta, zlecono niezbędne ekspertyzy, oszacowano koszty naprawy, a następnie wyłoniono wykonawcę prac. Roboty naprawcze wykonała firma DAR-BET Zakład Remontowo-Budowlany z Brzegu Dolnego, a łączny koszt wyniósł 757.385,20 zł. Środki w całości pochodziły z budżetu gminy Malczyce.

Remont obiektu niemalże całkowicie zbiegł się w czasie z wprowadzonym stanem pandemii wywołanym COVID-19, którego efektem przez prawie cały ubiegły rok było całkowite zamknięcie obiektów kulturalnych. W związku z tym mieszkańcy gminy nie odczuli tak dotkliwie braku oferty GOK wynikającej z prowadzonych prac.

Trwające prawie rok prace przygotowawcze i naprawcze właśnie dobiegły końca, aby sala GOK-u ponownie mogła wypełniać się widownią. Niestety w związku z nadal trwającą pandemią można z niej korzystać jedynie w reżimie sanitarnym, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, w tym odległości osób, ale  już dzisiaj szykujemy dla Państwa nowe atrakcje. 12 marca zapraszamy wszystkie Panie na kolejną odsłonę Babińca przy dźwiękach góralskiej kapeli „Góralska Hora”. Trwają zapisy bowiem liczba miejsc jest ograniczona.

Gmina Malczyce

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Sala widowiskowa GOK w Malczycach ponownie otwarta

    2021-03-02 09:41:37

    gość: ~Anna

    ostatnio dodany post

    A kto odpowie za zmarnowane 700 tys na dach, którego nie zrobiono przed głównym remontem???? Oczywiście jak zwykle winnych brak, a to są nasze pieniądze publiczne wywalone w błoto przez nieudolność wójta i jego urzędników!!!!

REKLAMA