POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Podziękowania i życzenia dla sołtysów w dniu ich święta. Ich pracę doceniła wójt gminy Kostomłoty

Spotkanie z sołtysami w dniu ich święta w Kostomłotach fot.: Gmina Kostomłoty/FB

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

11 marca przypada Ogólnopolski Dzień Sołtysa. Gospodarzy wsi doceniła wójt gminy Kostomłoty Janina Gawlik, która spotkała się z sołtysami.

Wpólnie z przewodniczącą rady i jednocześnie sołtysem Agnieszką Śladowską,  złożyły sołtysom życzenia i przekazały drobne upominki, jako wyraz wdzięczności za ich pracę i zaangażowanie. - Spotkanie było okazją do omówienia planowanych w 2021 roku,  inicjatyw z udziałem sołtysów i sad sołeckich oraz zakresu realizacji zadań, w których sołectwa wspierają gminę jako jednostki pomocnicze - informują pracownicy gminy Kostomłoty.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciel Fundacji Merkury z Wałbrzycha Sławomir Wieteska, który przedstawił założenia projektu realizowanego przez fundację we współpracy z Lokalną Grupą Działania Szlakiem Granitu pn. Smakiem Granitu – markowe produkty i usługi obszaru skierowany do lokalnych producentów i usługodawców z obszaru LGD. - Sołtysi poproszeni zostali o promowanie idei projektu wśród mieszkańców swoich miejscowości, wytwórców produktów, które mogą być promowane w ramach przedmiotowej inicjatywy. Pierwsze spotkanie z zainteresowanymi projektem rzemieślnikami, wytwórcami, producentami odbędzie się 22 marca o godz. 15 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kostomłotach - dodają urzędnicy.
 
- Sołtysom, którzy uczestniczyli w dzisiejszym spotkaniu z wójt Janiną Gawlik serdecznie dziękujemy. Samorząd Gminy Kostomłoty życzy państwu w dniu waszego święta, samych pozytywnych doznań i satysfakcji płynącej z tej trudnej a zarazem pełnej radość misji. Dziennemu Domowi Seniora w Osieku dziękujemy za piękne kompozycje kwiatowe wykonane dla sołtysów - podsumowują urzędnicy.
 

echo/Gmina Kostomłoty

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Podziękowania i życzenia dla sołtysów w dniu ich święta. Ich pracę doceniła wójt gminy Kostomłoty

  2021-03-11 20:01:24

  gość: ~What

  W Gminie Środa Śląska widocznie Sołtysi sobie nie zasłużyli ani na podziękowania ani na upominki. Wstyd Panie Burmistrzu!

 • 2021-03-12 11:39:17

  gość: ~Hahaha

  ostatnio dodany post

  @~What
  Nie miej żalu...tym, którym Pani wójt podziękowała, to za dziobanie haha...Takie lizusy hahah

REKLAMA