POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Bike Maraton w Miękini ponownie rusza już w tę sobotę

Zdjęcie ilustracyjne fot.: echo

Przez pandemię w 2020 roku nie odbyła się jedna z największych imprez sportowych w powiecie średzkim tj. Bike Maraton w Miękini.

Impreza została przeniesiona na ostatni weekend sierpnia. - Ten maraton może okazać się miłym oddechem po wiosennej i letniej gonitwie po górach i tak, jak start w Obiszowie, pozwoli nieco odpocząć od morderczych przewyższeń. Tak się też złożyło, że w Miękini kończymy wakacje, a kolarska jesień wysoko stawia poprzeczkę – zwłaszcza, że już za chwilę Bike Maraton w Srebrnej Górze i Mistrzostwa Polski XCM PZKol, a potem UCI Marathon Series w Jeleniej Górze - informują organizatorzy imprezy.

Bike Maraton w Miękini startować będzie z ul. Sportowej, a biuro zawodów mieścić się będzie na stadionie. W piątek biuro pracuje od godz. 17 do 20, a w sobotę od godz. 8. Start dystansu GIGA zaplanowano na godz. 10, MEGA/ CLASSIC ruszają od godz. 11, a FUN o  godz. 11:35.

- GIGA w Miękini ma 74 km i ponad 1000 m w pionie. Dla elity nie ma taryfy ulgowej i góry znajdą się dla niej zawsze i wszędzie. MEGA przejedzie 53 km, a CLASSIC 33 km. FUN ma 20 km. W związku z tym, że mamy w Miękini Kolarski Weekend (w niedzielę Szosowy Klasyk Miękinia – kolejna z edycji PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk), odbędą się też na stadionie wyścigi dla dzieci, czyli PKO Ubezpieczenia Junior Race. Na mecie Bike Maratonu w Miękini czekać będą pamiątkowe medale przygotowane dla finisherów sezonu 2020. Zawisną na szyjach i piersiach finisherów tegorocznego Bike Maratonu w Miękini - dodają organizatorzy.

echo/Gmina Miękinia

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA