POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Rok harcerski 2021/2022 w średzkim hufcu oficjalnie rozpoczęty!

Rok harcerski 2021/2022 oficjalnie rozpoczęty fot.: ZHP

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W sobotę 9 października drużyny z całego hufca przybyły do Miękini, aby wziąć udział w grze terenowej przygotowanej przez 4. Miękiński Szczep Harcerski „Ha2o”.

Tym samym oficjalnie rozpoczął się nowy rok harcerski. Podczas 5-kilometrowej wędrówki na zuchy i harcerzy czekali bohaterowie filmu „Asterix i Obeliks: Misja Kleopatra”, którzy przygotowali dla nich specjalne zadania.

Asterix czekał na uczestników z wiadomością: „Naszemu harcerskiemu życiu zagraża niebezpieczeństwo. Zły wirus próbuje zamknąć nas w domach, dlatego wezwaliśmy na pomoc dzielnych Galów, którzy już z niejednym przeciwieństwem walczyli. Mają siłę i magiczny wywar, ale potrzebują także nas. Dlatego rozpocznijmy misję "Harcerski Start", dzięki której zaczniemy ten rok harcerski tradycyjnie, a nie online.  Przed Wami kilka zadań, podczas których Galowie sprawdzą Wasze męstwo i odwagę.”

Budowanie z architektem Numernabisem, polowanie na dzika z Otisem, przygotowanie magicznego wywaru z Panoramiksem czy sprawdzenie siły z Obeliksem, to tylko część zadań, z którymi zmierzyli się harcerze i zuchy. Trasa zakończyła się ogniskiem i apelem w Osadzie Leśnej w Zaborze Wielkim.

W wydarzeniu uczestniczyło 90 osób z drużyn w Malczycach, Miękini i Środzie Śląskiej. – Dziękujemy za wspólną zabawę i świetnie spędzony czas, to pierwsze tak duże spotkanie w naszym hufcu od ponad 1,5 roku – komentują organizatorzy.

echo / ZHP Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA