POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Najbliższy Hubertus w Gałowie odbędzie się w stylu rodem z "Ogniem i Mieczem"

Zdjęcie ilustracyjne fot.: anbo - echosredzkie.pl

Kolejna edycja Hubertusa w Gałowie (gm. Miękinia) ma być wyjątkowa od poprzednich. Wydarzenie odbędzie się 17 października w Gałowie.

Na tej imprezie nie może zabraknąć miłośników jeździectwa, a także tych, którzy chcą spędzić niedzielne popołudnie wśród wspaniałych ludzi i zwierząt. - Tegoroczny Hubertus będzie wyjątkowy. Przeniesiemy się w inne miejsce, w inne czasy. Każdy uczestnik, widz, osoba towarzysząca mają za zadanie przebrać się (stworzyć charakteryzację, strój, motyw) w stylu "Ogniem i mieczem" - informują organizatorzy Stajnia Ardena. Dlaczego wybrali właśnie taki motyw? - Chcieliśmy nawiązać do staropolskich tradycji i strojów, tak aby złota jesień zapachniała naszą historią. Poza tym, to wielkie święto jeźdźców, które w historycznej oprawie na dłużej zostanie w pamięci - wyjaśnia organizatorka.


Wszystkie konkurencje będą odbywały się już w strojach. W programie jest m.in. Working Equitation, Szukanie Lisa, Gonitwa za Lisem, Lisek szukany dla najmłodszych dzieci. - Po konkurencjach nastąpi przemarsz ulicami Gałowa prezentujący dawne stroje, który poprowadzi uczestników oraz gości na wspólną biesiadę przy ognisku na terenie stajni. W trakcie biesiady wybierzemy i nagrodzimy najlepiej przebraną osobę - dodają organizatorzy.
 

echo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

  • Najbliższy Hubertus w Gałowie odbędzie się w stylu rodem z "Ogniem i Mieczem"

    2021-10-17 10:35:30

    gość: ~Czytlenik

    ostatnio dodany post

    Słabe ogłoszenie. Nie ma informacji o której ani gdzie w Gałowie. Nie znam miejscowości a chętnie wziąłbym udział w wydarzeniu.

REKLAMA