POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Skarb Średzki opuścił muzeum regionalne. W zastępstwie stworzono nową wystawę pn. Średzkie Pamiątki

Nowa wystawa w średzkim muzeum już gotowa fot.: Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej

Cyklicznie co roku od października do grudnia w Narodowym Muzeum we Wrocławiu, można podziwiać wystawię ze Skarbem Średzkim.

Skarb z Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej na ostatnie miesiące w roku jest na wypożyczeniu we wrocławskiej placówce, gdzie szerokie grono zwiedzających może je podziwiać. W zastępstwie w średzkim muzeum pojawiła się zupełnie nowa ekspozycja pn. Średzkie Pamiątki.

 

Wystawa składa się ze zgromadzonych zabytków, które pochodzą ze zbiorów muzeum. - Łączy je średzka proweniencja. Część z nich została wyprodukowana przez lokalne zakłady, np. rozkłady jazdy autobusów, wydrukowane przez średzkiego drukarza Karla Groda. Inne, takie jak butelki szklane, czy medale, sygnowane są przedwojenną nazwą naszego miasta – NEUMARKT. Zbiór zamykają eksponaty, które zostały odnalezione w różnych budynkach na terenie Środy Śląskiej. Reprezentują je porcelanowy kosz na owoce, odnaleziony w 1977 roku, podczas remontu muzeum i koza, pochodząca z domu przy ul. Cmentarnej - informują opiekunowie wystawy z Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA