POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Gmina Kostomłoty - "Potyczki sąsiedzkie"

Potyczki sąsiedzkie w Karczycach fot.: GOK Kostomłoty/FB

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W piątek 15.10.2021 r. w Karczycach na świetlicy wiejskiej odbyły się potyczki sąsiedzkie, pomiędzy Karczycami a Ramułtowicami. W przyjemnej atmosferze i przy blasku kominka. 

Pierwszą konkurencją był trwający już projekt "Kostomłockie bajanie". Dla przypomnienia - ilustracje myszy w czerwonej sukience są autorstwa Jonny Gąsiorowskiej, a zadaniem drużyn było napisanie utworu literackiego w dowolnej formie, inspirując się tymi ilustracjami.
 
Piękny wiersz napisała pani Iwona Gawron z Karczyc, drużyna z Ramułtowic natomiast przedstawiła ciekawe opowiadanie, które napisała pani Joanna Procek. Następna była konkurencja kulinarna, drużyny musiały przygotować sałatki "na zdrowie" oraz naleśniki. Sałatki oceniano organoleptycznie (smak, zapach, wygląd), a naleśniki smażono na czas. Wszystko było smakowite i cieszyło oczy. Drużyny układały puzzle na czas oraz brały udział w kalamburach, gdzie pokazywały bez użycia słów różne hasła. Dodatkowym zadaniem literackim było przygotowanie limeryki i moskaliki, których tematem miały być te dwie miejscowości.
Lepiej żeby włos nam zleciał z głowy
niźli podpaść z Ramułtowic sołtysowej
Lepiej kupić niejednego kota w worze
niż z sołtyską z Karczyc uczestniczyć w sporze
Podobno w wiosce Ramułtowice
ktoś rzucił Karczycom rękawicę
na pytanie radnego
jak mogło dojść do tego
rzekł to przez wylaną gnojowicę.
Rywalizacja była bardzo wyrównana, niewielką różnicą jednego punktu zwyciężyła drużyna z Ramułtowic. Na zakończenie Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kostomłotach, pani Dorota Strzelecka podziękowała uczestnikom za udział w potyczkach i wręczyła drużynom zasłużone nagrody.

GOK Kostomłoty

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA