POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Co sprawia, że inwestycja jest atrakcyjna w oczach klientów?

Nova Stoczniova fot.: mat. prasowy

Choć pandemia koronawirusa z pewnością zmieniła sposób, w jaki kupujący i sprzedający postrzegają rynek nieruchomości, najbardziej pożądane funkcje oraz charakterystyka inwestycji pozostają niezmienione.

Pragnienie przestrzeni życiowej, jakości i elastyczności stale rosną. Rynek nieruchomości wciąż się rozwija — nabywcy zmieniają swoje preferencje, stawiając na dopasowane do swoich potrzeb rozwiązania.

Dalej od centrum, za to z dużym ogrodem

Niezależnie od tego, czy popyt spowodowany jest pragnieniem większej przestrzeni, mniej zaludnionych dzielnic, niższych cen lub nowo odkrytej swobody towarzyszącej pracy zdalnej, widoczne jest rosnące zainteresowanie nieruchomościami położonymi z dala od centrum miasta — mieszkań z większą przestrzenią, ogrodem i atrakcyjnym krajobrazem.

Klientom zależy na atrakcyjnej przestrzeni zewnętrznej — oprócz ogrodów, pożądane są duże balkony i tarasy, które stworzą oazę spokoju na świeżym powietrzu. Niektórzy nabywcy będą skłonni zamieszkać w mniejszym mieszkaniu na poczet dużego ogródka, na którym mogliby spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu – tłumaczy Tomasz Bednarek, specjalista ds. sprzedaży WPBM „Mój Dom” S.A.

Dostęp do terenów zielonych

Coraz więcej osób dostrzega zalety inwestycji położonych blisko terenów zielonych. Największą korzyścią posiadania nieruchomości w zielonej okolicy jest lepsza jakość życia. Kameralne osiedla o doskonałej jakości powietrza i obfitujące w przyrodę, obniżają poziom stresu, co przekłada się na samopoczucie i zdrowie mieszkańców.

Środowisko naturalne zajmuje centralne miejsce inwestycji Nova Stoczniova. Traktując zieleń jako fundament osiedla, otrzymaliśmy wyjątkową okazję do stworzenia czegoś naprawdę wyjątkowego – miejsca, w którym natura we wszystkich odcieniach piękna i sezonowości przenika każdy aspekt codziennego życia mieszkańców – dodaje Tomasz Bednarek.

Spokój, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie

Rok 2020 przyniósł wiele obaw o zdrowie i bezpieczeństwo. Doprowadziło to do zmian w obszarze niemal każdej branży, zwłaszcza budownictwa wielorodzinnego. Mieszkańcy i nowi najemcy coraz częściej są zainteresowani systemami bezdotykowymi w inwestycjach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Lokatorzy, którzy pragną większego poczucia bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia, są gotowi zapłacić za udogodnienia, takie jak całodobowa ochrona i monitoring budynku.

Smart nieruchomości

Nabywcy poszukują dziś domów, które oferują lifestylowe korzyści wynikające z najnowszych trendów technologicznych, a deweloperzy coraz częściej starają się sprostać temu zapotrzebowaniu. Z nowego raportu Oferteo.pl wynika, że co trzeci inwestor budujący dom w 2020 roku wykorzystał w nim rozwiązania smart home. Technologia inteligentnego domu w dużej mierze przemawia do nabywców z pokolenia Y, którzy nieustannie szukają sposobów na ulepszenie swojego życia. Od zdalnego sterowania oświetleniem po inteligentne systemy alarmowe i czujniki – zakres możliwości oferowanych przez urządzenia smart home jest nieskończony.

15-minutowe dzielnice

Intencją 15-minutowej dzielnicy jest wyrwanie się z pułapki mobilności – błędnego koła pokonywania coraz większych odległości w celu dotarcia do celu. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się dobrze skomunikowane inwestycje połączone z odpowiednim zagospodarowaniem terenu – z dostępem do sklepów, usług, restauracji, szkół i placówek opieki dziennej, terenów zielonych, parków i placów zabaw.

Zapewnienie bezpiecznej infrastruktury dla pieszych i rowerzystów oraz dostęp do niezawodnego i niedrogiego transportu publicznego sprawia, że ​​model 15-minutowych osiedli mieszkaniowych staje się pożądanym trendem.

Pandemia koronawirusa zakłóciła nasz sposób życia i pracy. Wywarła znaczący wpływ na gospodarkę i wiele sektorów, w tym nieruchomości. Doprowadziło to również do zmiany zachowań konsumentów i pojawiania się nowych trendów. Dzisiejsi nabywcy domów są bardziej świadomi – ich zmieniające się wzorce zachowań i potrzeb są odpowiedzią na wyzwania dzisiejszego świata.

mpr

REKLAMA