POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Co sprawia, że inwestycja jest atrakcyjna w oczach klientów?

Nova Stoczniova fot.: mat. prasowy

Choć pandemia koronawirusa z pewnością zmieniła sposób, w jaki kupujący i sprzedający postrzegają rynek nieruchomości, najbardziej pożądane funkcje oraz charakterystyka inwestycji pozostają niezmienione.

Pragnienie przestrzeni życiowej, jakości i elastyczności stale rosną. Rynek nieruchomości wciąż się rozwija — nabywcy zmieniają swoje preferencje, stawiając na dopasowane do swoich potrzeb rozwiązania.

Dalej od centrum, za to z dużym ogrodem

Niezależnie od tego, czy popyt spowodowany jest pragnieniem większej przestrzeni, mniej zaludnionych dzielnic, niższych cen lub nowo odkrytej swobody towarzyszącej pracy zdalnej, widoczne jest rosnące zainteresowanie nieruchomościami położonymi z dala od centrum miasta — mieszkań z większą przestrzenią, ogrodem i atrakcyjnym krajobrazem.

Klientom zależy na atrakcyjnej przestrzeni zewnętrznej — oprócz ogrodów, pożądane są duże balkony i tarasy, które stworzą oazę spokoju na świeżym powietrzu. Niektórzy nabywcy będą skłonni zamieszkać w mniejszym mieszkaniu na poczet dużego ogródka, na którym mogliby spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu – tłumaczy Tomasz Bednarek, specjalista ds. sprzedaży WPBM „Mój Dom” S.A.

Dostęp do terenów zielonych

Coraz więcej osób dostrzega zalety inwestycji położonych blisko terenów zielonych. Największą korzyścią posiadania nieruchomości w zielonej okolicy jest lepsza jakość życia. Kameralne osiedla o doskonałej jakości powietrza i obfitujące w przyrodę, obniżają poziom stresu, co przekłada się na samopoczucie i zdrowie mieszkańców.

Środowisko naturalne zajmuje centralne miejsce inwestycji Nova Stoczniova. Traktując zieleń jako fundament osiedla, otrzymaliśmy wyjątkową okazję do stworzenia czegoś naprawdę wyjątkowego – miejsca, w którym natura we wszystkich odcieniach piękna i sezonowości przenika każdy aspekt codziennego życia mieszkańców – dodaje Tomasz Bednarek.

Spokój, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie

Rok 2020 przyniósł wiele obaw o zdrowie i bezpieczeństwo. Doprowadziło to do zmian w obszarze niemal każdej branży, zwłaszcza budownictwa wielorodzinnego. Mieszkańcy i nowi najemcy coraz częściej są zainteresowani systemami bezdotykowymi w inwestycjach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Lokatorzy, którzy pragną większego poczucia bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia, są gotowi zapłacić za udogodnienia, takie jak całodobowa ochrona i monitoring budynku.

Smart nieruchomości

Nabywcy poszukują dziś domów, które oferują lifestylowe korzyści wynikające z najnowszych trendów technologicznych, a deweloperzy coraz częściej starają się sprostać temu zapotrzebowaniu. Z nowego raportu Oferteo.pl wynika, że co trzeci inwestor budujący dom w 2020 roku wykorzystał w nim rozwiązania smart home. Technologia inteligentnego domu w dużej mierze przemawia do nabywców z pokolenia Y, którzy nieustannie szukają sposobów na ulepszenie swojego życia. Od zdalnego sterowania oświetleniem po inteligentne systemy alarmowe i czujniki – zakres możliwości oferowanych przez urządzenia smart home jest nieskończony.

15-minutowe dzielnice

Intencją 15-minutowej dzielnicy jest wyrwanie się z pułapki mobilności – błędnego koła pokonywania coraz większych odległości w celu dotarcia do celu. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się dobrze skomunikowane inwestycje połączone z odpowiednim zagospodarowaniem terenu – z dostępem do sklepów, usług, restauracji, szkół i placówek opieki dziennej, terenów zielonych, parków i placów zabaw.

Zapewnienie bezpiecznej infrastruktury dla pieszych i rowerzystów oraz dostęp do niezawodnego i niedrogiego transportu publicznego sprawia, że ​​model 15-minutowych osiedli mieszkaniowych staje się pożądanym trendem.

Pandemia koronawirusa zakłóciła nasz sposób życia i pracy. Wywarła znaczący wpływ na gospodarkę i wiele sektorów, w tym nieruchomości. Doprowadziło to również do zmiany zachowań konsumentów i pojawiania się nowych trendów. Dzisiejsi nabywcy domów są bardziej świadomi – ich zmieniające się wzorce zachowań i potrzeb są odpowiedzią na wyzwania dzisiejszego świata.

mpr

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • Co sprawia, że inwestycja jest atrakcyjna w oczach klientów?

  2021-11-08 15:19:06

  gość: ~Wojewoda

  ostatnio dodany post

  Kameralne osiedla na obrzeżach, tak wam próbują wcisnąć kit deweloperzy. Gdy nie ma lub nie mogą kupić działki w atrakcyjnym terenie blisko centrum, to na wygwizdowie oferują zieleń, sarenki, zajączki itp. Do tego deweloperzy kupują odrolnione działki tanio w porównaniu do działek bliżej centrum, ale za m2 wołają tyle samo.

  Bez samochodu nawet nie kupuj (a wiecznie młodzi i sprawni nie będziecie). Dla swoich dzieci też fundujecie w takich atrakcjach pewną gehennę bo dojazd lub dojście do szkoły pochłania dużo czasu lub trzeba wozić te dzieci samochodem.

  Nie mówię, że lokalizacje kameralne mają same wady, ale trzeba trzeźwo oceniać takie lokalizacje, z ich pozytywnymi i negatywnymi cechami. Jednemu trafią idealnie z potrzebami, a wady nie będą problemem, u innego będzie odwrotnie.

  To samo jest z salonem z aneksem (modne w cudzysłowie), jak się ma dwa pokoje sypialniane i mieszka się w 2-3 osoby to ok. Przy większej liczbie osób (2 dzieci), salon byłby lepszy jako duża sypialnia a wtedy przydałaby się osobna kuchnia. Ale trend deweloperów, sprzedawać 3 pokoje, gdzie realnie są dwa i większa kuchnia z jadalnią (realnie to dwa pełnoprawne pokoje).

REKLAMA