POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Muzeum zaprasza na swoje wydarzenia

Zdjęcie ilustracyjne fot.: rfp - powiat średzki

Zima nie oznacza nudy. Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej przygotowało na najbliższe tygodnie bardzo ciekawą ofertę.

 
26 listopada o godz. 17.00 odbędą się muzealne Andrzejki. Najpierw zostaną przybliżone katarzynkowe i andrzejkowe zwyczaje, a po nich rozpocznie się wspólne wróżenie, m.in. z wosku.  
 
10 grudnia, w godzinach 10.00-18.00 dziedziniec muzeum, już po raz kolejny, zamieni się w Zaułek Bożonarodzeniowy. - Będzie jarmark z rzemieślniczymi produktami oraz ozdobami. Zaprezentujemy także nową wystawę na dziedzińcu "Przy wigilijnym stole - skąd jesteśmy". Przybliżone na niej zostaną tradycyjne potrawy wigilijne z różnych regionów, które wraz z naszymi dziadkami dotarły na Dolny Śląsk - mówią pracownicy muzeum. Na 17.00 zaplanowano warsztaty "Dekorujemy pierniczki", poprzedzone krótkim wykładem o tradycjach wigilijnych wieczerzy.

W niedzielę, 12 grudnia odbędzie się comiesięczny Pchli Targ. To idealna okazja, aby dać drugie życie starym przedmiotom. W trakcie grudniowej edycji organizatorzy planują dodatkowo zbiórkę darów w ramach Szlachetnej Paczki. 

 
Trzy dni później, 15 grudnia o godz. 17.00 w sali wystaw czasowych będzie miała premierę druga część wystawy “Talenty z sąsiedztwa”. Tym razem swoje talenty zaprezentują lokalni rękodzielnicy i rzemieślnicy.  
 
Muzeum nie zapomniało również o najmłodszych i z myślą o nich przygotowało specjalne lekcje składające się z krótkiego wykładu i zajęć rękodzielniczych. Od 3 do 12 grudnia zaplanowano lekcje o nazwie „Przywitajmy Mikołaja” adresowane do przedszkolaków oraz uczniów klas  I-III. Z kolei od 16 do 23 grudnia uczniowie klas IV i starszych będą mogli zgłębić temat dawnych ozdób choinkowych. Koszt takiej lekcji to zaledwie 55 zł od grupy. 

rfp - Powiat Średzki

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • Muzeum zaprasza na swoje wydarzenia

  2021-11-21 09:38:01

  gość: ~mieszkaniec

  Podziękowania od mieszkańców dla władz powiatu - artykuł sponsorowany
  Szanowna redakcjo...co to za gremium dziękowało na łamach gazety i kto sponsorował ten artykuł. Brak możliwości umieszczenia komentarzy pod artykułem.

 • 2021-11-22 13:28:29

  gość: ~Marta

  @~mieszkaniec
  A co nikt Cię zaprosił flejo

 • 2021-11-22 20:30:17

  gość: ~Miejscowy

  ostatnio dodany post

  @~Marta
  W muzeum wszyscy zaszczepieni i nie grozi wirus? Oszczędności Was nie dotyczą?

REKLAMA