POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Premiera książki Mieczysława Gorzki w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej

Premiera nowej książki Mieczysława Gorzki fot.: mpr

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Mieczysławem Gorzką poświęcone jego najnowszej książce z cyklu „Wściekłe Psy” zatytułowanej „Dziewięć”.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie muzyka na żywo oraz liczne konkursy z nagrodami.

Wydawca o książce „Dziewięć”: Porwanie, wyścig z czasem, walka o okup i nieobliczalny zabójca. Komu naprawdę zależy na ocaleniu ofiary?
Porwana zostaje Karolina, nastoletnia córka znanej wrocławskiej milionerki Doroty Nowackiej, która wynajmuje do pomocy agencję detektywistyczną Adama Markiewicza i ze znanych tylko sobie powodów nie chce współpracować z policją. Prywatnie prosi o pomoc swojego dawnego przyjaciela ze studiów nadkomisarza Marcina Zakrzewskiego. Ten odmawia, ale dręczony wyrzutami sumienia zaczyna interesować się porwaniem. Bardzo szybko odkrywa całą skomplikowaną siatkę podejrzanych powiązań Nowackiej, nieczystą grę policji, niezbyt przejrzyste motywacje i podejrzane interesy Markiewicza. Wkrótce dochodzi do wniosku, że jest jedyną osobą, której naprawdę zależy na uratowaniu Karoliny.
Równocześnie odkrywa, że okoliczności porwania dziewczyny są dokładnie takie same jak te sprzed ośmiu lat, kiedy na Dolnym Śląsku grasował zabójca nastolatek. Tylko że tamta sprawa została przez policję rozwiązana. Czy jednak na pewno? W miarę zapoznawania się ze szczegółami tamtego śledztwa Zakrzewski ma coraz większe wątpliwości.
Tymczasem czas płynie nieubłagalnie. Czy uda mu się odnaleźć sprawców porwania i ocalić Karolinę?

 

echo/CeKa

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • Premiera książki Mieczysława Gorzki w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej

  2021-11-21 09:33:55

  gość: ~Mieszkaniec

  Podziękowania od mieszkańców dla władz powiatu - artykuł sponsorowany
  Szanowna redakcjo...co to za gremium dziękowało na łamach gazety i kto sponsorował ten artykuł. Brak możliwości umieszczenia komentarzy pod artykułem.

 • 2021-11-21 20:38:48

  gość: ~Marta

  ostatnio dodany post

  @~Mieszkaniec
  co tak się usrales tym artykułem pislamisto chciałeś żale wylać pajacu

REKLAMA