POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Pierwsze średzkie sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są już zarejestrowane

Zdjęcie ilustracyjne fot.: wosp.org.pl

Jubileuszowy 30. finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Sztaby z całej Polski zaczynają się rejestrować. Wśród nich są przedstawiciele powiatu średzkiego.

Orkiestra w nadchodzącym finale będzie zbierać pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Na co w tym roku zbiórka zostanie przeznaczona? M.in. na zakup angiografu dwupłaszczyznowego do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci; oftalmoskopu do badania dna oka; lamp szczelinowych do diagnostyki przedniego odcinka oka, stoły operacyjne i wiele innych urządzeń do diagnostyki i leczenia wzroku. - Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są - poza pogorszeniem ostrości wzroku - jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych - w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25 proc., stanowiły operacje guzów. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Pięć zarejestrowanych sztabów w powiecie średzkim

Rejestracja sztabów rozpoczęła się 11 października, a na terenie powiatu średzkiego zarejestrowano pięć sztabów:

 • Sztab nr: 1751, Hufiec ZHP Środa Śląska
  Szef Sztabu: Urszula Żerdzińska
  ul. Przyszkolna 3, 55-300 Środa Śląska
 • Sztab nr: 6524, 4. Miękiński Szczep Harcerski "Ha2o"Szef Sztabu: Adrianna Zawadzka
  ul. Kościuszki 43, 55-330 Miękinia
 • Sztab nr: 6446, SSP im. M. Konopnickiej w Kostomłotach
  Szef Sztabu: Magdalena Socha
  ul. Wrocławska 10, 55-311 Kostomłoty
 • Sztab nr: 1835, Dom Kultury w Środzie Śląskiej
  Szef sztabu: Grzegorz Ptaszyński
  Plac Wolności 58, 55-300 Środa Śląska
 • Sztab nr: 4894, Cukiernia Yogi
  Szef sztabu: Monika Szymanowska
  ul. Ogrodowa 1, 55-330 Wilkszyn

- 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia, ale już 10 grudnia znaleźć będziecie mogli Sztabowe Puszki Stacjonarne. To skarbonki, do których możecie wrzucać swoje datki i wspierać tym samym cel 30. Finał WOŚP! Jeśli chcecie postawić taką puszkę w swoim sklepie, biurze lub salonie skontaktujcie się z Szefem Sztabu na priv lub mail srodaslaska@zhp.pl. Ilość puszek stacjonarnych jest mocno ograniczona - informuje sztab średzkiego Hufca ZHP.

echo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • Pierwsze średzkie sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są już zarejestrowane

  2021-11-22 15:23:27

  gość: ~Sztab WOŚP Wilkszyn

  Informujemy, ze sztab w Wilkszynie również leży w powiecie średzkim, Gmina Miękinia, tak fla przypomnienia....

 • 2021-11-22 17:10:26

  gość: ~Redakcja

  ostatnio dodany post

  @~Sztab WOŚP Wilkszyn
  Witamy, podczas powstawania artykułu sztabu z Wilkszyna nie było jeszcze w bazie sztabów na stronie wosp.org.pl. Teraz jest już widoczny, artykuł został zaktualizowany.

REKLAMA