POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Skopali lodówkę społeczną przy świetlicy wiejskiej w Wilkszynie. Nagrał ich monitoring

Nagranie z kamer monitoringu świetlicy wiejskiej w Wilkszynie fot.: SOK Miękinia

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Do zdarzenia doszło w nocy 3 maja w miejscowości Wilkszyn na terenie gminy Miękinia. Trzech mężczyzn wyładowało swoją agresję m.in. na społecznej lodówce.

O akcie wandalizmu za pośrednictwem social mediów poinformował Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini. - W nocy, 3 maja, trzech młodych mężczyzn z rzadko spotykaną agresją dokonało zniszczeń przy świetlicy w Wilkszynie. Przewrócili i skopali lodówkę społeczną zamontowaną przy budynku, wyrwali wraz z kostką brukową i uszkodzili serce na nakrętki, uszkodzili lamele na których zamontowane były flagi. Próbowali również włamać się do garażu - informują przedstawiciele SOK Miękinia.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu, które są zamontowane na budynku. - Wokół obiektu świetlicy zamontowany jest monitoring, dzięki któremu udało się zarejestrować sprawców, a następnie ustalić ich tożsamość. Sprawa o zniszczenie cudzego mienia oraz bezczeszczenie symboli państwowych już została zgłoszona na Policję, a sprawcy na pewno zostaną ukarani - czytamy w komunikacie.

echo

REKLAMA